Ultimate Direction Ultra Vest 5.0: świetna kamizelka do biegania

Wybór dobrego plecaka czy kamizelki do biegania przestaje być już prostą decyzją. Jest sporo rozwiązań i wzorów, z których warto wybrać ten, który najlepiej spełni Twoje potrzeby. Zobacz, jaki model może spełnić Twoje oczekiwania, bez względu na to, czy biegasz krótsze, czy ultra dystanse.

Ultimate Direction Ultra Vest 5.0: świetna kamizelka do biegania Trevor Raab
fot. Trevor Raab

Oto podstawowe kryteria, jakie należy wziąć pod uwagę podczas poszukiwania odpowiedniego dla siebie plecaka lub kamizelki do biegania:

System nawadniania

Obecnie najczęściej masz dwie opcje do wyboru: jeden duży pojemnik (bukłak) albo kieszeń na miękkie buteleczki (softflaski). Pojemniki są zwykle z długim wężykiem i pozwalają na zabranie ze sobą większej ilości płynu, zazwyczaj powyżej 1 litra - z reguły transportujesz je na plecach. Miękkie buteleczki są w różnych rozmiarach i jeśli lubisz mieć ze sobą i wodę, i izotonik, to pozwalają bez problemu zabrać oba płyny - można je umieścić zarówno z tyłu, jak i w kieszeniach z przodu.

Pojemność

Wycieniowane, minimalistyczne plecaki czy kamizelki przydają się na długie wybiegania czy starty, bo pomieszczą właściwie tylko wodę, żele i może lekką kurtkę. Te o pojemności od 4 do 12 litrów przydają się nie tylko na zawodach, ale też podczas dłuższych wypraw. Największe plecaki (nowa kategoria – fastpack) zacierają już granicę między bieganiem a turystyką, oferując zarówno dużą pojemność na plecach, jak i sporo kieszeni na przodzie.

Dopasowanie

Możesz mieć klasyczne rozwiązanie z główną kieszenią na plecach, ale wiele firm idzie w kierunku kamizelek, w których miejsce na przechowanie jest praktycznie wszędzie. Są lekkie, rozciągliwe i pozwalają równomiernie rozłożyć obciążenie, by nie latały z boku na bok. Ponadto zapewniają łatwy dostęp do każdego miejsca bez konieczności ich zdejmowania.  

Ultimate Direction Ultra Vest 5.0: świetna kamizelka do biegania producent
fot. producent

Nasz wybór: Ultimate Direction Ultra Vest 5.0

Ta uniwersalna, wytrzymała kamizelka jest naprawdę świetna. Większość ma sporo kieszeni, ale Ultra Vest 5.0 ma je wszystkie idealnie rozmieszczone. Dużo miejsca z przodu na batony czy żele, duża przestrzeń na plecach na większe elementy ekwipunku. Sporo zasuwanych kieszeni na rzeczy, po które nie musisz przekopywać się na dno komory głównej. Wszystkie paski są łatwe do regulacji. Świetna jest centralna sakwa, w której możesz np. trzymać kije i wyciągać je jak Wiedźmin zza pleców.

Tkanina, z której wykonano tę kamizelkę, jest szybkoschnąca i rozciągliwa, a dopasujesz ją do swojej sylwetki za pomocą ściągaczy Comfort Cinch 2.0 oraz podwójnie regulowanego w poziomie i pionie pasa piersiowego. W zestawie dostajesz dwa softflaski o pojemności 500 mililitrów z ustnikami wyposażonymi w gryzaki, ale możesz też dokupić bukłak o pojemności nawet 2 litrów.

Cena: 499 zł

RW 11-12/2020

REKLAMA
}