Wygraj słuchawki sportowe Philips i trenuj jeszcze mocniej [KONKURS]

Niewiele rzeczy jest w stanie równie prędko i skutecznie dodać biegaczowi skrzydeł, jak playlista złożona z ulubionych, energetyzujących kawałków. Weź udział w konkursie marki Philips Sound i magazynu Runner’s World, wygraj znakomite bezprzewodowe słuchawki Philips A6606 i poczuj, jak energetyczna nuta niesie Cię na trasie szybciej i dalej niż kiedykolwiek.

Wygraj słuchawki sportowe Philips i trenuj jeszcze mocniej [KONKURS] Philips Sound
Słuchawki sportowe Philips A6606

Odpowiednio dobrana muzyka dodaje energii, zmniejsza uczucie zmęczenia i motywuje do większego wysiłku. I nie jest to tylko subiektywne uczucie, tylko fakt potwierdzony naukowymi dowodami. Naukowcy z wielu ośrodków od dawna bowiem badają wpływ muzyki i różnych jej rodzajów na naszą wydolność treningową.

Jednym z pionierów takich badań jest brytyjski trener i naukowiec greckiego pochodzenia, Costas Karageorghis, który od ponad ćwierć wieku stara się ustalić, dlaczego i w jaki sposób odpowiednio dobrane utwory mogą wpływać na wyniki sportowców. W 2009 roku Karageorghis przeprowadził badania, których wyniki zostały opublikowane w „Journal of Sport & Exercise Psychology”. Udowodnił w nich, że pewne rodzaje muzyki mogą sprawić, że sportowcy są w stanie biegać więcej i lepiej – ich tempo staje się szybsze, łapią właściwy rytm i mniej odczuwają zmęczenie. Wyniki uczestniczących w testach Karageorghisa osób poprawiały się, kiedy słuchali oni utworów spełniających konkretne kryteria.

Pięć lat wcześniej w czasopiśmie "Psychology of Sport and Exercise" ukazał się artykuł międzynarodowego zespołu badaczy ze Stanów Zjednoczonych, Izraela i Australii, którym udało się ustalić, że muzyka pomaga pokonać bezruch i wyjść, a dokładniej wybiec z domu na trening. Badanie opublikowane na łamach "Fronteirs of Psychology" wykazało natomiast, że w przypadku treningu wytrzymałościowego najlepsze efekty daje muzyka utrzymana w wysokim tempie, które w przypadku tego badania oznaczało 170–190 bpm. Z kolei uczeni z kanadyjskiego McMaster University dowiedli, że słuchanie muzyki w trakcie treningu o wysokiej intensywności pomaga zignorować niedogodności związane ze wzmożonym wysiłkiem, a więc ćwiczyć z większą skutecznością.

Co interesujące, wielu naukowców podkreśla, że dużą rolę odgrywa to, czy muzyka, której słuchasz, jest w Twoim guście, czy też wręcz przeciwnie. Nie bez znaczenia jest także fakt, czy jakość brzmienia muzyki w Twoich słuchawkach jest na wysokim poziomie i czy sam sprzęt nie przeszkadza Ci w realizowaniu treningu czy walce o dobry wynik w zawodach. Na szczęście, obecnie nie trzeba w tej kwestii iść na żadne kompromisy – możesz się o tym łatwo przekonać, biorąc udział w naszym konkursie, w którym do wygrania są bezprzewodowe słuchawki Philips A6606.

Wygraj słuchawki sportowe Philips i trenuj jeszcze mocniej [KONKURS] Philips Sound
Słuchawki sportowe Philips A6606

Nagrody w konkursie Philips Sound i Runner’s World

Głównymi nagrodami w konkursie są 4 pary bezprzewodowych słuchawek sportowych z przewodnictwem kostnym Philips A6606. Dodatkowo do każdych słuchawek zostanie dołączony voucher z dostępem do aplikacji sportowej o wartości 100 zł. Warto spróbować swoich sił, ponieważ słuchawki nie tylko dodadzą Ci skrzydeł podczas biegania, ale sprawdzą się też rewelacyjnie w codziennym użytkowaniu. Zobacz, jakie są ich największe zalety:

 • Doskonała jakość dźwięku, czyli to, co w słuchawkach jest najważniejsze.

 • Przewodnictwo kostne. W przeciwieństwie do tradycyjnych słuchawek, tych nie musisz wkładać ani do uszu, ani zasłaniać nimi małżowin, jak w przypadku słuchawek nausznych. Działają na trochę innej zasadzie, wykorzystując technologię przewodnictwa kostnego (Bone Conduction). Element emitujący dźwięk opiera się przed uchem, wprawiając w odpowiednie drgania kości policzkowe i w ten sposób przekazując dźwięk do ucha wewnętrznego. Dzięki temu podczas biegania bez problemu słyszysz nie tylko muzykę, ale również dźwięki otoczenia, nie zaskoczy Cię więc nadjeżdżający z tyłu samochód, rower albo tramwaj, możesz też swobodnie rozmawiać z innymi. To zdecydowanie zwiększa Twojego bezpieczeństwa podczas biegania w każdych warunkach.

 • Wygoda. Używanie tych słuchawek jest bardzo komfortowe, także w czasie intensywnego biegania - super lekka, wzmocniona konstrukcja tytanowa nie wywiera nacisku nawet podczas długiego treningu.

 • Pałąk na kark. To pod wieloma względami świetne rozwiązanie. Takie słuchawki niełatwo jest zgubić, jak to się zdarza w przypadku bezprzewodowych modeli dousznych, możesz je zsunąć z głowy i zawiesić na szyi, gdy akurat z nich nie korzystasz, a poza tym nie burzą fryzury i nie przeszkadzają w noszeniu czapeczki.

 • Bezpieczeństwo. Gdy biegasz przed świtem lub po zmroku, możesz włączyć dwa światełka LED, które sprawią, że nie da się Ciebie nie zauważyć – kolejny element, który zwiększa Twoje bezpieczeństwo, gdy oddajesz się swojej pasji. Światłem można sterować za pomocą aplikacji Philips Headphones. 

 • Szczelność klasy IP67. Słuchawki Philips A6606 są odporne na długotrwałe zamoczenie i kurz, więc bez problemu wytrzymają Twoje bieganie nawet w ulewnym deszczu czy śnieżycy. Niestraszny im jest również pot, który wylewasz na treningach i podczas zawodów, ani strumienie wody pod prysznicem, jeśli najdzie Cię ochota wskoczyć pod niego prosto z trasy.  

 • Długi czas pracy na baterii. Akumulatory tego zestawu są tak mocne, że w pełni naładowane słuchawki Philips A6606 będą działać do dziewięciu godzin.

Wygraj słuchawki sportowe Philips i trenuj jeszcze mocniej [KONKURS] Philips Sound
Słuchawki sportowe Philips A6606

Zasady konkursu

Żeby dać sobie szansę na wygranie pary tych świetnych słuchawek:

Konkurs został zakończony! Odsłuchaliśmy wszystkie propozycje, przeczytaliśmy wszystkie uzasadnienia i ostatecznie po długich dyskusjach dokonaliśmy niełatwego wyboru czwórki laureatów. Nagrody w postaci słuchawek sportowych z przewodnictwem kostnym Philips A6606 oraz vouchera z dostępem do aplikacji sportowej otrzymają:

 • Ania Krause
 • Katarzyna Nowaczyńska
 • Michał Szczyrek
 • Michał Dreczka

Zwycięzcom gratulujemy, a wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział w naszej zabawie. Z laureatami konkursu w sprawie wysyłki nagród skontaktujemy się mailowo lub telefonicznie.

 

Na rozgrzewkę przedstawiamy kilka naszych ulubionych kawałków treningowych. Sprawdzają się zresztą nie tylko podczas biegania...

RW

}