REKLAMA

Zegarek Polar M200: Prosty i funkcjonalny [RECENZJA RW]

Zegarki biegowe dopadła moda na downsizing. W motoryzacji polega na odchudzaniu silników i montowaniu oszczędniejszych jednostek o pojemności 1 litra, ale wyciskaniu z nich większej mocy. W zegarkach dla biegaczy trend polega na odchudzaniu ze zbędnych bajerów i upraszczaniu interfejsu, przy zachowaniu kluczowych funkcji – jak pulsometr czy pomiar odległości i tempa przez GPS. I taki jest Polar M200.

Zegarek Polar M200: Prosty i funkcjonalny [RECENZJA RW] fot. producent

Na szczęście odchudzeniu uległa także cena, która wynosi obecnie 599 zł. Polar M200 nadal wygląda jednak tak efektownie niczym drogie modele. Ma duży, czytelny wyświetlacz LCD, ale zaskakuje prostą i intuicyjną obsługą. Monitoruje dzienną aktywność, a także jakość snu. Do analizy danych przydaje się sparowanie go z aplikacją w smartfonie Polar Flow. Plus za czytelne ikony ułatwiające rozeznanie się w danych o treningu.

Funkcjom związanym z GPS nie można nic zarzucić. Zegarek szybko łapie satelity, a pomiary takie jak dystans, prędkość czy tempo są precyzyjne jak w drogich modelach. Mierzy tętno z nadgarstka. Do wyboru są całkiem niezłe plany treningowe od 5 do 42 km. W trybie GPS, pomiaru pulsu i aktywności 24/7 bateria działa około 6 godzin. Do wyboru 6 kolorów.

REKLAMA

Werdykt RW: Polar nie mrozi wysokimi cenami, ale kusi kilkoma funkcjami najczęściej używanymi przez biegaczy.

RW 06/2017

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA