Zegarek Polar M200: Prosty i funkcjonalny [RECENZJA RW]

Zegarki biegowe dopadła moda na downsizing. W motoryzacji polega na odchudzaniu silników i montowaniu oszczędniejszych jednostek o pojemności 1 litra, ale wyciskaniu z nich większej mocy. W zegarkach dla biegaczy trend polega na odchudzaniu ze zbędnych bajerów i upraszczaniu interfejsu, przy zachowaniu kluczowych funkcji – jak pulsometr czy pomiar odległości i tempa przez GPS. I taki jest Polar M200.

Zegarek Polar M200: Prosty i funkcjonalny [RECENZJA RW] producent
fot. producent

Na szczęście odchudzeniu uległa także cena, która wynosi obecnie 599 zł. Polar M200 nadal wygląda jednak tak efektownie niczym drogie modele. Ma duży, czytelny wyświetlacz LCD, ale zaskakuje prostą i intuicyjną obsługą. Monitoruje dzienną aktywność, a także jakość snu. Do analizy danych przydaje się sparowanie go z aplikacją w smartfonie Polar Flow. Plus za czytelne ikony ułatwiające rozeznanie się w danych o treningu.

Funkcjom związanym z GPS nie można nic zarzucić. Zegarek szybko łapie satelity, a pomiary takie jak dystans, prędkość czy tempo są precyzyjne jak w drogich modelach. Mierzy tętno z nadgarstka. Do wyboru są całkiem niezłe plany treningowe od 5 do 42 km. W trybie GPS, pomiaru pulsu i aktywności 24/7 bateria działa około 6 godzin. Do wyboru 6 kolorów.

REKLAMA

Werdykt RW: Polar nie mrozi wysokimi cenami, ale kusi kilkoma funkcjami najczęściej używanymi przez biegaczy.

RW 06/2017

Zobacz również:
Stara zasada mówi, że aby szybko biegać, trzeba szybko trenować. Tyle tylko, że w tej zasadzie nie jest powiedziane, ile tego szybkiego trenowania powinno być. Okazuje się, że wystarczy 20%. Jeśli więc ciągle zwiększasz tempo na treningach, by wybiegać życiówkę, to lepiej wciśnij hamulec - może się okazać, że to wolniejsze bieganie na większości treningów da Ci upragniony rekord. Poznaj reguły biegania 80/20, które nawet zawodowym biegaczom pomagają odnosić sukcesy.
ZOBACZ WIĘCEJ

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA