Sprawdź, jakim typem biegacza jesteś? Rozwiąż test

Wojownik, pasjonat, kaowiec, sportowiec. Są spore szanse, że Twoja osobowość biegacza pasuje do któregoś z tych typów (lub ich kombinacji). Jeśli zrozumiesz, co motywuje Cię do biegania, będziesz czerpał z tego jeszcze więcej przyjemności.

Rozszyfrowanie motywacji, którą się kierujesz w bieganiu, pomoże Ci w treningu. (rys. Zohar Lazar)

Biegacze lubią dzielić się na kategorie zgodnie z preferowanym dystansem (maratończycy kontra krótkodystansowcy) i stopniem doświadczenia (starzy wyjadacze kontra żółtodzioby). Ale to dopiero początek procesu określania, kim naprawdę jesteśmy.

Naucz się rozpoznawać swoją osobowość biegacza - swoje motywacje, nastawienie i to, co chcesz osiągnąć przez bieganie - a odkryjesz klucz do lepszych wyników. "Jeśli zrozumiemy i zaakceptujemy potrzeby i uczucia, jakie wywołuje w nas bieganie, możemy osiągnąć jeszcze wyższy stopień satysfakcji" - mówi doktor Robert Udewitz, maratończyk i psycholog sportowy.

Aby Ci w tym pomóc, stworzyliśmy ten quiz. Rozwiąż go, by sprawdzić, do którego z 4 podstawowych typów biegaczy pasujesz, a następnie wybierz swój bardziej indywidualny typ. Wielu z nas mieści się w więcej niż jednej kategorii. Czytając o wszystkich typach, znajdziesz tyle motywacji, że starczy Ci jej na przebiegnięcie przynajmniej kilku maratonów.

Rozpocznij QUIZ
REKLAMA
}