1. Ulepsz małą czarną
Po czarne złoto sięgasz, żeby umilić gadkę szmatkę i zaspokoić potrzeby kubków smakowych. Czasami jest źródłem energii, kiedy trzeba zostać po godzinach lub obudzić się w pracy w poniedziałek rano. Jednocześnie to dobre źródło przeciwutleniaczy, o czym często się nie pamięta. Sięgnij po właściwości kawy, których najbardziej w danej chwili potrzebujesz:
- Kawa jasno palona ma kolor cynamonu, w smaku może być kwaskowata. Posiada więcej kofeiny niż ciemne ziarna.
- Kawa średnio palona ma silniejsze działanie antyoksydacyjne niż jasno i ciemno palona.
Kolor ziaren dużo mówi o smaku, jakiego możesz się spodziewać:
- Zielone – nie zaparzysz ich w ekspresie, ale upieczesz po swojemu w piekarniku.
- Jasno palone – posiadają naturalny aromat ziaren. Kawa w smaku jest kwaskowa i gorzka, z delikatnym aromatem.
- Ciemno palone – zrobisz z nich bardziej gorzki napar.
- Bardzo ciemno palone – gorzka i bardzo intensywna w smaku. Nie posmakujesz pierwotnego aromatu ziaren.
2. Popraw nastawienie
Nie przeginaj w braniu biegania zbyt poważnie. Badania opisane w „Scandinavian Journal of Medicine and Science in Sport” dowodzą, że maratończycy, którzy podchodzili do biegania z zaangażowaniem, ale jednocześnie bez zbędnej presji, nie borykali się ze stresem. Biegacze, którzy trenowali z chorobliwą obsesją, nie radzili sobie z nerwami jeszcze w czasie treningów. Stres paraliżował ich, jakby czekali na katastrofę, a nie na przyjemny sprawdzian formy.
3. Popraw atmosferę w czasie biegu
Coraz więcej małżeństw poznaje się przez internet. Dlaczego więc nie znaleźć partnera biegowego dzięki najnowszej technologii? Wiele aplikacji sportowych pozwala umówić się na wspólne treningi. Wystarczy zamieścić informacje o planowanym treningu lub dołączyć do kogoś innego. Dodatkowo przypomną Ci o treningu i dostaniesz informacje o ciekawych wydarzeniach.