[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘOCEŃ
3.9

Motywacja do biegania: 7 sposobów na pokonanie lenistwa

Wielu początkujących ma problem z regularnym bieganiem - szczególnie, gdy pogoda do wyjścia raczej nie zachęca. Trzeba wtedy znaleźć sposób na pokonanie wewnętrznego lenia. Poniżej znajdziesz kilka sprawdzonych patentów na to, żeby ruszyć się z miejsca.

Motywacja do biegania fot. rangizzz 2014/shutterstock.com

1. Znajdź osoby, które Cię będą motywowały

Jeżeli umówisz się na konkretny dzień z jedną lub kilkoma osobami, na pewno mocno Cię to zmotywuje. Osoby biegające rzadko opuszczają treningi, jeśli wiedzą, że czekają na nie znajomi. Brać internetowa też może pomóc w przygotowaniach do kolejnych treningów.

2. Startuj w zawodach!

Jako motywator skutecznie działa też określona data zawodów, w którym postanowiłeś wystartować. Data startu ustawia treningi i motywuje Cię do ich wykonywania. Bonus: im szybciej zapiszesz się na liście uczestników i wniesiesz opłatę startową, tym mniej zapłacisz za udział w biegu.

3. Nagradzaj się

Kiedy osiągniesz kamień milowy - dziewiąty bieg - albo np. uda Ci się utrzymać rytm trzech biegów w tygodniu przez miesiąc, zrób sobie prezent: kup nową parę skarpetek do biegania lub zafunduj sobie 30-minutowy masaż. Są osoby, które stosują to też później. Np. po przebiegnięciu 50 kilometrów - nowy zegarek, po 100 - nowa kurtka itp.

Motywacja do biegania: 10 patentów na kryzys

REKLAMA

REKLAMA

4. Zaangażuj rodzinę

Może małżonek pomoże Ci zwlec się z łóżka lub dopilnuje dzieci, kiedy Ty będziesz biegać? Nie dowiesz się, dopóki nie zapytasz. Ktoś z rodziny może też stać się Twoim partnerem biegowym.

5. Zabij nudę

Nowa trasa może ożywić rutynę. Znajdź nowy szlak, otoczenie lub po prostu przebiegaj zwykłą trasę w odwrotnym kierunku. W miarę możliwości staraj się też biegać po różnej nawierzchni i trasach o różnym profilu.

6. Zaakceptuj słabsze dni

Pogódź się z tym, że nie po każdym biegu czujesz się świetnie - zmniejszysz frustrację. Masz ciężki dzień? Zwolnij, rób przerwy na chód, skróć bieg... "Biegacze myślą, że gdy wypracowali jakieś osiągi, nie wolno im się cofnąć" - mówi Galloway. - A przecież wolno".

50 sposobów na motywację do biegania zimą

7. Bądź optymistą!

Wielu nowych biegaczy porównuje się do innych. Nie obciążaj się dodatkową presją. Zamiast tego skup się na właściwym ukończeniu każdego treningu.

RW 03/2008

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij