Polityka prywatności - poznaj szczegóły » [ X ]
PODZIEL SIĘOCEŃ
4.6

Automasaż po biegu: Jak wymasować obolałe mięśnie

Automasaż przyniesie Twoim obolałym mięśniom ulgę po wymagających treningach i ciężkich zawodach. Oczywiście Twoje dłonie nie będą w tym tak sprawne, jak te specjalisty, ale dzięki kilku chwytom możesz przyśpieszyć regenerację i powrót do pełni sił.

Automasaż fot. Mitch Mandell

Automasaż to szybka i efektywna metoda na zmniejszenie napięcia mięśni po dużym wysiłku. Nacisk przynosi ulgę zbitym włóknom mięśniowym, a masowanie i koliste ruchy stymulują przepływ krwi, czym przyśpieszają pozbywanie się produktów przemiany materii.

Wystarczy, że wykonasz kilka powolnych ruchów wokół najważniejszych części ciała, a kiedy poczujesz zwiększone napięcie, delikatnie utrzymasz je przez kilka sekund. Weź więc sprawy w swoje ręce i przygotuj się do kolejnego treningu. Może nie będzie to tak przyjemne, jak pomoc specjalisty, ale Twoje mięśnie będą Ci wdzięczne.

Dwugłowy uda

Usiądź na podłodze, zginając jedno kolano i rozluźniając tył uda. Wykorzystując obie dłonie, obejmij nimi nogę i wykonuj palcami koliste ruchy od bioder w stronę kolana. Powtórz masaż na drugiej nodze.

Automasaż fot. Mitch Mandell

Łydka

Oprzyj stopę na krześle. Przesuń nasadą dłoni po łydce w górę i w dół, a potem zrób to obiema pięściami. Po kilku powtórzeniach uciśnij łydkę oboma kciukami i wykonuj nimi małe ruchy okrężne. Powtórz całość na drugiej nodze.

Automasaż fot. Mitch Mandell

Podeszwa stopy

Oprzyj tylną część podeszwy stopy na małej piłce. Stań na niej całym ciężarem ciała. Powoli przetocz piłkę od pięty w stronę palców, rozszerzając je mocno, kiedy piłka będzie w ich okolicy. Powtórz całość na drugiej stopie.

Co za ulga!

Wstęp do masażu

1. Dobry czas: Najlepsze efekty przyniesie masaż po treningu, kiedy mięśnie są jeszcze rozgrzane.

2. Dobry ruch: Szukaj właściwego chwytu i siły, aż znajdziesz te, które dają największą ulgę.

3. Dobry olejek: Olej do masażu jest za śliski. Wybierz emulsję na bazie wody.

RW 10/2012

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij