Biblioteka na lato: TOP 11 książek o bieganiu

Jeśli rok był dla Ciebie zbyt pracowity zawodowo i biegowo, byś mógł o swojej pasji poczytać, to na wakacje możesz włożyć kilka pozycji do plecaka lub walizki. Oto najlepsze książki o treningu i motywacji - po nich z pewnością będziesz przebierał palcami: biec, biec biec!

Książki o bieganiu wydawcy
fot. wydawcy

Jerzy Skarżyński – „Maraton”

REKLAMA

Kompendium wiedzy na temat maratonu. Poznajesz historię biegów na tym dystansie, nazwiska mistrzów, zasady przygotowań i w końcu programy treningowe dla amatorów, a nawet kandydatów na medalistów mistrzostw Polski. Porady podparte są doświadczeniami znanego biegacza i trenera, który nie zwalnia tempa i ciągle startuje w zawodach.

REKLAMA

REKLAMA

Książki o bieganiu wydawcy
fot. wydawcy

Jeff Galloway – „Maraton. Trening metodą Gallowaya”

Bardzo przystępna książka, mogąca być elementarzem każdego maratończyka. Wskazówki dotyczące treningu i startów przydadzą się nawet tym, którzy nie są miłośnikami metody Gallowaya (w skrócie: marszobiegów). Autor sporą część poświęca mentalnemu przygotowaniu do maratonu – poleca sztuczki umysłowe, które robią różnicę.

REKLAMA

Książki o bieganiu wydawcy
fot. wydawcy

Keith Hanson, Kevin Hanson, Luke Humphrey – “Maraton metodą Hansonów”

Keith i Kevin Hansonowie to twórcy Hansons-Brooks Distance Project – przedsięwzięcia, które skupia wokół siebie czołowych biegaczy USA. To jedna z najlepszych grup biegowych na świecie i żywy dowód na skuteczność metod treningowych obu panów. W tej książce znajdziesz przepisy, które wdrożyli, by usłyszał o nich świat.

REKLAMA

REKLAMA

Książki o bieganiu wydawcy
fot. wydawcy

Julian Goater, Don Melvin – „Sztuka szybszego biegania”

Możesz całe życie biegać tak samo i mieć z tego frajdę. Ale możesz zacząć trenować bieganie, czyli wychodzić na każdą sesję w określonym celu: poprawy wytrzymałości, siły, szybkości czy regeneracji. Jeśli chcesz, by z miesiąca na miesiąc, z roku na rok być coraz lepszym biegaczem, to ta książka jest właśnie dla Ciebie.

REKLAMA

Książki o bieganiu wydawcy
fot. wydawcy

Danny Abshire, Brian Metzler – „Bieganie naturalne”

Danny Abshire i Brian Metzler nazwali swoją książkę tak, jakby sprzedawali w niej przepisy, które podpowiedziała im intuicja. Nic bardziej mylnego. W tej publikacji obaj trenerzy zawarli metody podparte solidnymi badaniami naukowymi. Dążą jednak do tego, by biegacz mógł odnaleźć technikę zgodną ze swoją naturą. Poszukaj z nimi.

REKLAMA

REKLAMA

Książki o bieganiu wydawcy
fot. wydawcy

Beata Sadowska – „I jak tu nie biegać!”

Jeśli szukasz książki, która nie tylko powie Ci, co robić po podniesieniu się z kanapy, a wcześniej Cię z tej kanapy podniesie, to jest właśnie propozycja dla Ciebie. Sięgnij po nią, żeby znaleźć motywację, ale nie zawodniczą, profesjonalną, żelazną, a ludzką – wesołą i sympatyczną. Jak ta książka, jak jej autorka właśnie.

REKLAMA

Książki o bieganiu wydawcy
fot. wydawcy

Kilian Jornet Burgada – „Biec albo umrzeć”

Kilian Jornet jest już legendą ultramaratonów i biegów górskich. Wygrał praktycznie wszystko, co było do wygrania. Ale to nie wyczyny sportowe są najbardziej fascynujące w jego biografii, lecz sposób, w jaki pokonuje kolejne granice swojego organizmu. To walka z własnymi słabościami przy jednoczesnym zespoleniu z siłą natury.

REKLAMA

REKLAMA

Książki o bieganiu wydawcy
fot. wydawcy

Dean Karnazes – „Ultramaratończyk”

Dean Karnazes to człowiek, który kiedyś – w zasadzie chyba w poprzednim życiu – zakładał krawat i zarabiał grube pieniądze. Dziś potrafi przebiec 560 kilometrów bez snu, a maratony traktuje jak rozgrzewkę. To inspirująca opowieść z anegdotami – jak ta, kiedy zdrzemnął się w trakcie ultramaratonu, nie przestając przebierać nogami.

REKLAMA

REKLAMA

Książki o bieganiu wydawcy
fot. wydawcy

Usain Bolt – „Usain Bolt: 9.58”

Usaina Bolta nie trzeba przedstawiać. Jeśli ktoś jest najszybszym człowiekiem na globie, to na pewno zna go cały świat. Ale czy dobrze, czy tylko powierzchownie? Ta książka daje szansę, by dowiedzieć się, jak z chudego dzieciaka z Trelawny – skąd podobno pochodzą najlepsze ziemniaki – stał się bogiem bieżni.

RW 07/2014 

Zobacz również:
Stara zasada mówi, że aby szybko biegać, trzeba szybko trenować. Tyle tylko, że w tej zasadzie nie jest powiedziane, ile tego szybkiego trenowania powinno być. Okazuje się, że wystarczy 20%. Jeśli więc ciągle zwiększasz tempo na treningach, by wybiegać życiówkę, to lepiej wciśnij hamulec - może się okazać, że to wolniejsze bieganie na większości treningów da Ci upragniony rekord. Poznaj reguły biegania 80/20, które nawet zawodowym biegaczom pomagają odnosić sukcesy.
ZOBACZ WIĘCEJ

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ

REKLAMA

REKLAMA