Biegaj codziennie z RW: najczęściej zadawane pytania

W tym artykule znajdziesz odpowiedzi na najpopularniejsze pytania związane z akcją #RWBiegamCodziennie.

Biegaj codziennie z RW: najczęściej zadawane pytania baranq/shutterstock.com
fot. baranq/shutterstock.com

Kto może dołączyć do akcji #RWBiegamCodziennie?

Do udziału w akcji zapraszamy wszystkich, którzy chcą podjąć się takiego wyzwania! Jeśli już systematycznie biegasz, będzie to doskonały sposób na utrzymanie, a nawet wzmocnienie swojej motywacji. Jeśli dopiero zaczynasz biegać, nasza akcja może pomóc Ci wypracować nawyk regularnego trenowania (jeśli masz wątpliwości, czy możesz biegać w takim rytmie, zapytaj o to swojego lekarza).

Czy bieganie każdego dnia nie jest nierozsądne? A co z czasem na regenerację?

Ciężkie i długie treningi każdego dnia z pewnością doprowadzą najsilniejszego nawet biegacza do przetrenowania. Jednak w naszej akcji wystarczy biegać przez zaledwie 15 minut, aby uznać trening za zaliczony, a w tym czasie możesz biec tak wolnym tempem, że nawet nie złapiesz zadyszki. Jeśli objętość Twoich treningów i ich intensywność nie będą duże, Twój organizm będzie w stanie regenerować się między kolejnymi sesjami.

Czy mogę przez kwadrans spacerować / uprawiać nordic walking / jeździć na rowerze lub hulajnodze / jeździć na rolkach albo łyżwach / itp. i zaliczyć to sobie jako kolejny trening w ramach akcji?

Sorry, ta akcja nosi nazwę #RWBiegamCodziennie, dlatego tylko bieganie możesz sobie zaliczyć (ale hej, te wszystkie inne rzeczy też są dla Ciebie dobre!). Trening crossowy może być przyjemny i poprawi Twoją ogólną sprawność, ale jeśli poważnie myślisz o doskonaleniu się jako biegacz, nie kombinuj, tylko konsekwentnie biegaj - chyba że akurat dopadła Cię kontuzja.

Czy mogę biegać codziennie, jeśli łatwo łapię kontuzje albo akurat masz kontuzję?

Prawdopodobnie lepiej dla Ciebie będzie, jeśli znajdziesz dla siebie inne, trochę mniej obciążające wyzwanie. Jeśli nie masz pewności, skonsultuj się ze swoim lekarzem.

Czy udział w tej akcji nie narusza zasad obowiązujących w czasie pandemii?

Aktualne obostrzenia związane z pandemią nie zakazują biegania, ale ważne jest, aby upewnić się, że robisz to bezpiecznie. Oznacza to bieganie na zewnątrz, jeśli dopuszczają to przepisy, i najlepiej w pojedynkę lub z osobami, z którymi mieszkasz, oraz przestrzeganie lokalnych i ogólnokrajowych wytycznych, dotyczących noszenia maseczki i utrzymywania dystansu społecznego.

Czy mogę dołączyć, jeśli codziennie biegam od dłuższego czasu?

Naturalnie! Wszyscy biegacze są mile widziani, zarówno ci, którzy biegają codziennie od dawna, jak i ci, którzy nie robili tego nigdy wcześniej.

Jak mam przyłączyć się do akcji #RWBiegamCodziennie?

Zasady są proste: aby wziąć udział w naszej akcji, wystarczy codziennie biegać przez co najmniej 15 minut. Nie musisz się nigdzie zapisywać ani uiszczać żadnych opłat, a my nie będziemy sprawdzać, czy faktycznie trenujesz. Ufamy, że nie będziesz oszukiwać ani nas, ani innych biegaczy, ani przede wszystkim siebie. Po prostu biegaj przez kwadrans każdego dnia i ciesz się, że Twoja forma rośnie!

Czy w tej akcji można coś wygrać?

Jak najbardziej - Twoimi nagrodami będą wyższa forma, lepsze samopoczucie i mocniejsza psychika. Jeśli podzielisz się z nami historią swojego codziennego biegania, jest też szansa, że opublikujemy ją w jednym z kolejnych numerów RW albo na naszej stronie internetowej. A jeśli chodzi Ci o nagrody bardziej materialne - sorry, takich nie przewidujemy.

Czy mogę kontynuować codzienne bieganie po zakończeniu akcji?

Ależ oczywiście, że tak! Jeśli zdrowie Ci na to pozwala i nie chcesz przerywać swojej serii, możesz biegać codziennie tak długo, jak tylko masz ochotę.

Jaka długie serie biegania przez minimum kwadrans każdego dnia wykręcili inni biegacze?

Nie mamy zielonego pojęcia, ale na przykład w krajach anglosaskich od dawna popularne jest bieganie codziennie co najmniej jednej mili (nasza akcja jest ciut ambitniejsza, w 15 minut można przetruchtać 2 km albo pokonać nawet 5 km, w zależności od poziomu wytrenowania). Przyjmując takie kryterium, najprawdopodobniej za rekordzistę należy uznać Rona Hilla, byłego olimpijczyka z Tokio i Meksyku, wielokrotnego medalistę mistrzostw Europy oraz zwycięzcę maratonów w Bostonie i Dębnie, którego seria trwała 52 lata i 39 dni. W sumie w latach 1964-2017 Brytyjczyk biegał przez 19 032 dni z rzędu.

Dziel się swoimi treningami na Facebooku, Instagramie, Twitterze i innych mediach społecznościowych, oznaczając swoje wpisy hashtagiem #RWBiegamCodziennie. Jeśli masz pytania, na które tutaj nie odpowiedzieliśmy, zrobimy co w naszej mocy, aby udzielić na nie odpowiedzi.

Zobacz także:

RW

REKLAMA
}