[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘOCEŃ
4.4

Biegowy trening w wersji ekspres

Obowiązki mogą skutecznie wyprzeć bieganie z całodniowej rozpiski. Nie pozwól na to! Żeby utrzymać ciało w dobrej formie, wcale nie trzeba ćwiczyć całymi godzinami. Wystarczy nawet 20 minut szybkiego treningu siłowego, szybkościowego i wytrzymałościowego dziennie.

Trening w 20 minut fot. Roman Sotola 2014/shutterstock.com

Buduj siłę

Udaj się na pobliskie wzniesienie. Po pięciu minutach rozgrzewkowego truchtu wbiegnij na górę. Na szczycie spaceruj przez 30-60 sekund, po czym zbiegnij w dół i maszeruj przez 1-2 minuty. Powtórz sekwencję 2-3 razy. Tego typu trening wykonuj raz w tygodniu, dokładając sobie regularnie 1-2 sekwencje.

REKLAMA

Buduj szybkość

To ćwiczenie wykonuj na stadionie lub na bieżni stacjonarnej, bo ważny jest w nim pomiar odległości. Zacznij od 5 minut truchtu na rozruch, po czym przebiegnij w spokojnym tempie pół okrążenia (200 m) i zanotuj czas, jaki zabrał Ci ten dystans. Maszeruj do końca okrążenia i 2 minuty po nim. Powtórz ćwiczenie 2-4 razy, za każdym razem starając się urwać 2 sekundy. Trenuj w ten sposób raz w tygodniu, dokładając sekwencje, gdy będziesz się czuć na siłach.

Buduj wytrzymałość

Wybierz jeden dzień (najlepiej podczas weekendu) na ćwiczenia budujące wytrzymałość. Wybierz się na 20-minutowy wolny bieg (1,5 minuty wolniej niż zazwyczaj), po czym wróć do domowych obowiązków. Po godzinie pobiegnij ponownie. Powtarzaj ćwiczenie co tydzień (wystarczą trzy biegi dziennie).

Buduj formę całego ciała

Ćwicz także w domu. Wchodź (lub wbiegaj) po schodach przez minutę, zrób 10 pompek, 30 brzuszków, poćwicz z hantlami (albo innymi przedmiotami o ciężarze ok. 2 kg). Wszystkie ćwiczenia przedzielaj minutą marszu. Powtarzaj trening w wolnej chwili.

RW 12/2012

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij