Nie tylko zła pogoda może być powodem, dla którego możesz korzystać z bieżni.
-
Dla tych, którzy mają zaplanowany duży kilometraż tygodniowy, długie wybieganie na niej co jakiś czas zmniejszy obciążenia kolan.
-
Dla tych, którzy mają małe dzieci, to szansa na normalny trening bez konieczności zatrudniania opiekunki.
-
Możesz wcześnie rano lub późno wieczorem wskoczyć na nią, nie martwiąc się, że musisz biegać w ciemnościach.
-
Maratończykom i ultrasom bieżnia rozwiązuje problem dźwigania na treningach jedzenia i płynów na trasie.
-
Tym, którzy nie mają w okolicy pagórków, bieżnia mechaniczna umożliwia zrobienie długich podbiegów.
Oto kilka rzeczy, o których warto pamiętać, kiedy chcesz trenować na gumowej taśmie bieżni mechanicznej.
1. Unikaj przegrzania
Utrzymanie dobrej temperatury ciała i dobre nawodnienie są tak samo ważne przy bieganiu wewnątrz, jak i na zewnątrz. Tak naprawdę to niektórzy biegacze pocą się mocniej, trenując w pomieszczeniach. Biegając na bieżni, nie czujesz wiatru i pędu powietrza, które chłodzi ciało na dworze, w fitness klubach i mieszkaniach powietrze jest zwykle także suchsze i bardziej nagrzane niż na zewnątrz.
Zobacz także: Bieżnia mechaniczna: jak skutecznie trenować na taśmie?
Mając mechaniczną bieżnię, możesz jednak skorzystać z mechanicznego wiatru i ustawić wentylator. Jeśli bieżnia nie posiada pulpitu z uchwytami na bidony i miejscem na przekąski, postaw sobie również przy niej mały stolik, który będzie imitował bufet na zawodach – to pozwoli Ci zrobić trening żywieniowy.
2. Korzystaj z lustra
Na bieżni możesz zobaczyć, jak wyglądasz w czasie biegu. Nie, nie chodzi o fryzurę, ale o technikę. Wykorzystaj tę okazję do jej poprawy. Pracuj ramionami, ale równolegle do ciała, a nie w poprzek tułowia, a zrelaksowane barki utrzymuj opuszczone (Twoja głowa nie może być wciśnięta między ramionami).