[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘOCEŃ
5.0

Cena sukcesu [FELIETON REDAKTORA NACZELNEGO]

W momencie, w którym jesteś w najlepszej formie w życiu, pamiętaj, że na tym poziomie Twój organizm jeszcze nie był. Daj mu się przyzwyczaić do nowej sytuacji. Zrób tez mały rachunek sumienia - czy cena, którą zapłaciłeś za obecną dyspozycję, nie była zbyt wysoka?

Jaka cena za biegowy sukces? Sport to zdrowie, pod warunkiem że dobre wyniki to tylko efekt uboczny Twoich treningów (shutterstock.com).

Pamiętam, kiedy media – nie tylko sportowe – rozgrzewała dyskusja, czy Oscar Pistorius powinien rywalizować ze sportowcami pełnosprawnymi. Czy sprężynująca proteza daje mu dodatkowe atuty w walce z dystansem, czy nie ma to znaczenia.

Trafiłem wtedy na informację, że istnieje zaskakująco duża grupa sportowców amerykańskich, którzy zdecydowaliby się na amputację kończyny, gdyby tylko gwarantowałoby im to złoty medal olimpijski. Co prawda, jak pokazuje historia biegacza z RPA, wyniki i sława jednak szczęścia nie dają, ale my sami też jesteśmy w stanie dużo poświęcić dla nowych rekordów.

REKLAMA

Cena za sukces jest wręcz promocyjna, jeśli płacisz tylko utratą nadmiernych kilogramów i niedoborem stresu. Trochę gorzej, jeśli dodasz do tego godziny, które inni przeznaczają na sen (z reguły wzięte na kredyt), czy te podprowadzone rodzinie. Ale transakcja okazuje się naprawdę mało opłacalna, gdy zdecydujesz się na płacenie własnym zdrowiem.

Jak pokazują statystyki, ogromna większość (nawet 70%) biegaczy łapie kontuzje. I nie dzieje się tak dlatego, że bieganie jest niezdrowe. Takim się staje, kiedy rzucamy się na cele i stosujemy środki, do których nie jesteśmy po prostu przygotowani. Warto czasami trochę zmienić podejście, nie rezygnując przy tym ze sportowych ambicji.

Bo, jak mówi Marcin Chabowski, jeden z najlepszych polskich maratończyków, dla amatora podstawowym celem biegania ma być zdrowie i supersamopoczucie. Wtedy rekordy same przyjdą. Bo zdrowy może więcej.

RW 11-12/2018

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij