Chudnij w biegu z RW: trening na płaski brzuch i dobrą formę

"Chudnij w biegu z Runner's World" to 12-tygodniowy plan treningowy, który gwarantuje, że każdy zrzuci zbędne kilogramy dzięki bieganiu, nawet jeśli dziś nawet spacer powoduje u niego zadyszkę. Jeżeli chcesz wyraźnie i trwale schudnąć, zastosuj się do naszych wskazówek na każdy tydzień - wkrótce nie tylko odzyskasz szczupłą sylwetkę i dobrą formę, ale przy okazji zmienisz na lepsze parę innych rzeczy w swoim życiu.

Chudnij w biegu z RW: trening biegowy na płaski brzuch i dobrą formę shutterstock.com
fot. shutterstock.com

Pewnie wiesz, że bieganie to fantastyczny sposób na zrzucenie wagi. Możliwe, że nawet masz już za sobą próbę wykorzystania treningu biegowego do odzyskania szczupłej sylwetki. Nieudaną, bo przerwaną zanim zdążyły pojawić się jakieś rezultaty wyraźne na tyle, żeby zmotywować Cię do kontynuowania treningów. To dosyć częste zakończenie takiej przygody, a przyczyną tego jest zwykle jeden błąd: za dużo i za szybko. Wyjście na ostry bieg po latach błogiego lenistwa to gwarancja kompletnego wyczerpania, bólu odzwyczajonych od takiego wysiłku mięśni i zwątpienia we własne siły i sens tego wszystkiego.

Nawet osoby z pewnym doświadczeniem biegowym po miesiącach przerwy od uprawiania sportu powinny stopniowo i bez pośpiechu odbudowywać swoją dawną formę. Dlatego właśnie przygotowaliśmy poradnik treningowo-dietetyczny "Chudnij w biegu z RW: trening na płaskich brzuch i dobrą formę" - poprowadzi Cię on przez 12 tygodni od stanu, w którym aktualnie jesteś, do takiego, w którym bez problemu wystartujesz w biegu na 5 km.

Proces ten zacznie się od marszu i zakończy 30-minutowym biegiem non stop, a jego efektem ubocznym będzie wyraźna zmiana na skali wagi oraz w proporcjach Twojej sylwetki. Jest również duże prawdopodobieństwo, że zarazisz się przy tym bakcylem biegania na resztę Twojego życia. Mamy nadzieję, że jesteś w stanie takie efekty uboczne zaakceptować.

Dla każdego z 12 etapów treningu przygotowaliśmy osobny artykuł (link do pierwszego z nich znajdziesz na końcu tego tekstu), w którym oprócz planu treningowego na dany tydzień przedstawiamy liczne wskazówki, jak biegać, jak się odżywiać i jak się motywować do działania. W realizacji stawianych przed Tobą zadań pomoże Ci również poniższa tabelka - skopiuj ją, wydrukuj i powieś na lodówce, by najpierw planować w niej swoje treningi w każdym tygodniu, a potem uczciwie ocenić stopień ich realizacji.

 

TYDZIEŃ .....
Planuję trenować
w następujące dni
Plan wykonany
(niewłaściwe skreślić)
Czas marszu
(w minutach)
Czas całego treningu
(w minutach)
Dzień:
Godzina:
tak / nie    
Dzień:
Godzina:
tak / nie    
Dzień:
Godzina:
tak / nie    
Dzień:
Godzina:
tak / nie    

 

Wszystko jasne? A więc zaczynamy! Powodzenia!

Przejdź do planu treningowego na tydzień 1

RW Extra 02/2016

Zobacz również:
REKLAMA
}