[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA

REKLAMA

PODZIEL SIĘOCEŃ
5.0

Forma na etacie. Ćwiczenia, które zrobisz w czasie pracy

W każdej wolnej chwili wylewasz siódme poty, by utrzymać formę. Jednocześnie Twoje zdrowie i kondycja są wystawione na szwank przez siedzenie przez kilka godzin w pracy. Rusz się od czasu do czasu zza biurka. Zastosuj zestaw ćwiczeń, które zrobisz wszędzie.

Forma na etacie: jak ćwiczyć w czasie pracy? fot. Getty Images

Nawet ciepła posadka od 8 do 16 nie gwarantuje, że przez resztę dnia znajdziesz czas na trening. Dodatkowe obowiązki sprawiają, że tylko godziny pracy są pewnym i niezmiennym elementem Twojej codzienności. Wykorzystaj to, jeżeli chcesz, żeby Twoje treningi były bardziej regularne.

Przeczytaj, o zgubnych skutkach siedzącego trybu życia: Czy siedzenie jest groźne jak palenie?

REKLAMA

Bieganie w pracy nie wchodzi w grę, ale jesteś w stanie nawet za biurkiem poprawić siłę i elastyczność swoich mięśni. Mamy dla Ciebie zestaw ćwiczeń, które nie kolidują z rozliczaniem faktur. Bądź pracowitym biegaczem i podejmij się dodatkowych obowiązków, a premię odbierz na mecie. Będzie trzeba tylko poradzić sobie ze zdziwionymi spojrzeniami kolegów.

Prace biurowe

 • Stań przed biurkiem, parapetem lub szafką sięgającą mniej więcej do Twojej talii.
 • Chwyć jej krawędź grzbietem dłoni w dół.
 • Zejdź do półprzysiadu. Wciskaj stopy w ziemię, jednocześnie pchając dłonie w górę przeciwko oporowi szafki.
 • Wytrzymaj 6 sekund. Rozluźnij mięśnie i powtarzaj 20 razy.

PREMIA! Ta izometryczna wersja przysiadu – bez wykonywania ruchu – jest formą treningu siłowego. Napinasz mięśnie, ale nie zmienia się ich długość. Wykorzystanie oporu nieruchomych przedmiotów pozwala wzmocnić jednocześnie wiele mięśni i zmobilizować często zapomniane włókna. Dzięki tym „przysiadom” zyskasz siłę i szybkość biegu.

Zlecenie: Odkurzanie

 • Wstań i weź głęboki oddech. Wykorzystuj to ćwiczenie dotleniające jak inni pracownicy przerwę na papierosa. Idealnie, jeśli w Twoim biurze jest jakiś zielony taras, gdzie można je zrobić.
 • Powoli wydychaj powietrze, przyciągając pępek do kręgosłupa. Na koniec wytrzymaj jeszcze ostatnie 3 sekundy, starając się wyrzucić z siebie całe powietrze.
 • Weź oddech i powtórz maks. 8-10 razy.

PREMIA! Zależy Ci na łatwiejszym oddychaniu i lepszej równowadze w nierównym terenie? To ćwiczenie aktywuje głębokie mięśnie korpusu. Uruchamia przeponę, mięśnie poprzeczne, skośne i proste brzucha oraz inne pomocnicze mięśnie, w tym dna miednicy.

Zlecenie: Praca siedząca

 • Siedząc na krześle, unieś się tak, żeby uda nie dotykały krzesła.
 • Utrzymaj się w tej pozycji 3 sekundy.
 • Wstań, usiądź i powtórz 16 razy.

PREMIA! Praktyczny sposób na wzmocnienie ud i pośladków.

Zlecenie: Obsługa dźwigu

 • Siedząc prosto, oprzyj stopy płasko na podłodze i napnij mięśnie brzucha.
 • Unieś jedną nogę i wyprostuj aż do poziomu uda.
 • Napnij mięśnie uda, opuść nogę i powtórz drugą. Zrób po 16 powtórzeń.

PREMIA! Nie ruszając się zza biurka, wzmacniasz mięśnie nóg.

Fotel prezesa

 • Wyprostuj się, siedząc na krześle. Załóż nogę na nogę, tak żeby kostka jednej stykała się z kolanem drugiej.
 • Przeciwną ręką przyciągnij kolano będące na górze.
 • Kiedy poczujesz rozciąganie mięśni pośladkowych, wytrzymaj w tej pozycji minutę. Powtórz 2 razy na każdą stronę.

 

PREMIA! Twoje pośladki są tak samo zapracowane, jak Ty. To ważne mięśnie posturalne, wykonujące swoje obowiązki przy każdym kroku. Praca siedząca – wbrew pozorom – to dla nich marny wypoczynek. Dlatego biegacze powinni na chwilę oderwać ręce od klawiatury, by rozciągnąć mięśnie pośladkowe i często przykurczone kulszowo-goleniowe.

1 2
STRONA 1 z 2

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ

REKLAMA

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij