[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘOCEŃ
4.0

Jak osiągnąć swoje cele treningowe? [PORADY]

Na końcu Twojej biegowej trasy wcale nie musi być meta. Może to być także inny cel - mniej w pasie, lepsza wytrzymałość czy ogólna poprawa zdrowia i kondycji fizycznej. Droga do niego jest całkiem prosta: obierz swój cel i po prostu rusz za nim nie bacząc na nic.

Cele treningowe rys. Daniel Stolle

Największego kopa do ćwiczeń dostajesz, kiedy zauważasz, że przynoszą efekty. Taką samą motywację przynosi osiągnięcie wyznaczonego celu. Pod warunkiem że jest i wystarczająco ambitny, i dostatecznie realistyczny. Kiedy już taki znajdziesz, ustalasz plan działania i zabierasz się do roboty.

Realizacja jednego pobudzi Twój apetyt na kolejne, przy okazji wzrośnie Twoja wiara we własną skuteczność. Nawet biegając 2-3 razy w tygodniu, możesz bardzo wiele zyskać.

REKLAMA

Cel: Podwój długie biegi

Środek: Spokojne, długie biegi to trening, który przynosi wiele korzyści. Od wzmocnienia kości i ścięgien przez zwiększenie wydajności biegowej i ogólnej odporności, po spalanie zbędnego tłuszczyku. Co drugi weekend zwolnij w trakcie biegu do bardzo spokojnego tempa, ale za to wydłuż dystans o 1-2 km.

Cel: Wystartuj w zawodach

Środek: Zapisanie się na zawody podziała na Ciebie mobilizująco. Włożysz jeszcze więcej pracy na treningu. Staraj się wydłużać treningi, aż pokryją się z dystansem imprezy, w której chcesz wystartować. Raz w tygodniu krótszy trening zamień na zabawę biegową – przyspieszaj i zwalniaj w miarę możliwości.

Cel: Zmieść się w starych dżinsach

Środek: Im dłużej pozostajesz na nogach, tym więcej kalorii spalasz. Jeżeli ciągły bieg zajmuje Ci 20 minut, dodaj do takiego treningu marszobiegi: 1 minuta biegu/1 minuta żywego marszu. Zwiększ wtedy długość treningu o 45-60 minut. W dni, w które nie biegasz, wybierz się na co najmniej godzinny spacer.

Cel: Biegaj bez przerwy przez miesiąc

Środek: Rozpisz treningi w kalendarzu i dostosuj do Twoich codziennych zajęć. Na przykład: 30-45 minut treningu we wtorek i środę, długi bieg w sobotę, a w niedzielę 20-30 minut regeneracyjnego truchtu. Jeżeli opuścisz jakiś dzień, nie rób tragedii, tylko zmobilizuj się do następnych.

RW 09/2014   

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij