[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

PODZIEL SIĘOCEŃ
5.0

Jak w zegarku: kiedy biegamy?

Jeśli spojrzeć na statystyki, można przyjąć, że biegacze do rannych ptaszków nie należą. Nie oznacza to jednak, że nie ma w tej kwestii wyjątków - biegacze z niektórych krajów potrafią zaskoczyć! Zobacz, kto lubi wstawać o świcie i gdzie na wykresach znaleźli się Polacy.

Jak w zegarku: kiedy biegamy? fot. Warren Goldswain 2014/shutterstock.com

Zacznijmy od podstawowego pytania: kiedy TY biegasz?

Jeśli jesteś jak większość populacji, to masz pracę, co oznacza, że musisz biegać albo wcześnie, albo późno. Ale dokładnie, jak wcześnie i jak późno? I jak wypadasz w porównaniu z biegaczami, powiedzmy, ze Stanów Zjednoczonych, Chin, czy Szwajcarii?

My w "Runner's World" należymy do ciekawskich, więc dogadaliśmy się z naszym partnerem, producentem aplikacji RunKeeper i spojrzeliśmy statystycznym okiem na ponad 177 milionów biegów zarejestrowanych przez biegaczy z blisko 30 krajów.

Powyższy wykres (plansze zmieniają się automatycznie) wskazuje odesetek biegów zarejestrowanych przez biegaczy z poszczególnych krajów o określonych porach dnia i nocy. Wnioski nasuwają się same: generalnie biegacze nie nabijają swoich kilometrów tuż po wyczołganiu się z łóżka: tylko 18% treningów odbywa się w między godz. 6 a godz. 9 rano. W porównaniu do 32% w godzinach 17-20 jest to znaczna różnica.

Poniżej wykres, na którym dane z wszystkich krajów zostały zebrane razem.

A jak wygląda weekendowe treningi biegaczy w objętych badaniem krajach świata? Sprawdź na następnej stronie.

1 2
STRONA 1 z 2

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij