Polityka prywatności - poznaj szczegóły » [ X ]
PODZIEL SIĘOCEŃ
5.0

Jak w zegarku: kiedy biegamy?

Jeśli spojrzeć na statystyki, można przyjąć, że biegacze do rannych ptaszków nie należą. Nie oznacza to jednak, że nie ma w tej kwestii wyjątków - biegacze z niektórych krajów potrafią zaskoczyć! Zobacz, kto lubi wstawać o świcie i gdzie na wykresach znaleźli się Polacy.

Jak w zegarku: kiedy biegamy? fot. Warren Goldswain 2014/shutterstock.com

Zacznijmy od podstawowego pytania: kiedy TY biegasz?

Jeśli jesteś jak większość populacji, to masz pracę, co oznacza, że musisz biegać albo wcześnie, albo późno. Ale dokładnie, jak wcześnie i jak późno? I jak wypadasz w porównaniu z biegaczami, powiedzmy, ze Stanów Zjednoczonych, Chin, czy Szwajcarii?

My w "Runner's World" należymy do ciekawskich, więc dogadaliśmy się z naszym partnerem, producentem aplikacji RunKeeper i spojrzeliśmy statystycznym okiem na ponad 177 milionów biegów zarejestrowanych przez biegaczy z blisko 30 krajów.

Powyższy wykres (plansze zmieniają się automatycznie) wskazuje odesetek biegów zarejestrowanych przez biegaczy z poszczególnych krajów o określonych porach dnia i nocy. Wnioski nasuwają się same: generalnie biegacze nie nabijają swoich kilometrów tuż po wyczołganiu się z łóżka: tylko 18% treningów odbywa się w między godz. 6 a godz. 9 rano. W porównaniu do 32% w godzinach 17-20 jest to znaczna różnica.

Poniżej wykres, na którym dane z wszystkich krajów zostały zebrane razem.

A jak wygląda weekendowe treningi biegaczy w objętych badaniem krajach świata? Sprawdź na następnej stronie.

1 2
STRONA 1 z 2

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij