[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘOCEŃ
3.7

Joga dla biegacza: 6 pozycji na mocne mięśnie

Wiemy - wolisz biegać niż się gimnastykować. My też. Ale uwierz, czasem warto zmusić się do kilku ćwiczeń. Prezentujemy 6 podstawowych pozycji jogi, które wzmocnią Twoje mięśnie brzucha, pleców, górne partie ciała, przednią i tylną część uda oraz poprawią równowagę.

Joga dla biegaczy fot. Mitch Mandell 2015/shutterstock.com

Dwa razy w tygodniu skróć swój bieg o kilometr i wykonaj przedstawiony poniżej 10-minutowy trening wzmacniający. Powtórz trzy pierwsze pozycje dwukrotnie (na prawą i lewą stronę ciała). Potem kolejne trzy sekwencje zrób w ten sam sposób. Mięśnie odwdzięczą Ci się lepszymi wynikami i bezawaryjną pracą.  

Strzałka (powyżej)

Wzmacnia: korpus, nogi, pośladki, ramiona.

Postaw prawą stopę z tyłu do wypadu, cały czas utrzymując ramiona w górze.

REKLAMA

REKLAMA

Joga dla biegaczy fot. Mitch Mandell 2015/shutterstock.com

Krzesło ze skrętem

Wzmacnia: korpus, nogi, pośladki, ramiona.

Będąc w pozycji „krzesło”, złącz dłonie przy klatce piersiowej i skręć tułów w prawo.

REKLAMA

REKLAMA

Joga dla biegaczy fot. Mitch Mandell 2015/shutterstock.com

Wojownik

Wzmacnia: równowagę i siłę ogólną.

Stań na lewej stopie. Unieś ramiona nad głowę. Pochyl się, prostując prawą nogę.

REKLAMA

REKLAMA

Joga dla biegaczy fot. Mitch Mandell 2015/shutterstock.com

Wyprost nogi

Wzmacnia: postawę, równowagę, nogi.

Zamachem przenieś prawą nogę i zatrzymaj ją wyprostowaną przed sobą. 

UWAGA! Jeżeli nie chcesz nabawić się kontuzji, nigdy nie rób tych ćwiczeń bez rozgrzewki. Wykonywanie, zwłaszcza dynamiczne, ćwiczeń rozciągających bez rozgrzewki może się skończyć naciągnięciem lub wręcz naderwaniem mięśnia.

Jeszcze więcej ćwiczeń znajdziesz tutaj: Joga dla biegacza - 12 obowiązkowych pozycji [ćwiczenia]

RW 03/2012

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij