[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘOCEŃ
5.0

Joga dla biegacza. 4 ćwiczenia na wzmocnienie mięśni

Kombinacja ćwiczeń siłowych z pozycjami jogi to jak dwie sztuki walki w jednej potyczce z kontuzjami. Już kilka asan z hantlami naprawi Twoje braki w równowadze mięśniowej - ciężarki i joga to naprawdę dobre połączenie siły i harmonii w walce z kontuzjami.

Joga dla biegacza - Jaskółka z hantlami Jaskółka z hantlami (fot. Mitch Mandell)

Potraktuj ten zestaw jako uzupełnienie treningów, a zrównoważysz siłę swoich mięśni i unikniesz kontuzji. Ćwiczenia wykonywane w połączeniu z oddechem pomogą Ci skupić się na swoim ciele.

Ćwicz 2-3 razy w tygodniu (w dniu odpoczynku lub w ramach treningu uzupełniającego). Zacznij od lekkich hantli, z czasem zwiększ liczbę powtórzeń i serii, a na koniec dopiero dołóż obciążenie.

Jeśli przypadnie Ci do gustu ta forma rozciągania, sprawdź koniecznie nasze inne artykuły: Biegacz w świecie asanJoga: 6 pozycji na mocne mięśnie i 12 obowiązkowych pozycji [ćwiczenia].

Jaskółka z hantlami

Wzmacnia mięśnie pośladkowe, zginacze biodra i plecy. Zdjęcie powyżej.

Stań ze złączonymi stopami. Weź wdech, unosząc proste ręce przed sobą do wysokości barków. Z wydechem przenieś ciężar ciała na prawą nogę, pochyl się i unieś lewą nogę za sobą. Z wdechem wróć do stania. Zmień ćwiczącą nogę. Powtórz 10 razy. 

REKLAMA

REKLAMA

Joga dla biegacza - Przysiad z uniesieniem ramion Przysiad z uniesieniem ramion (fot. Mitch Mandell)

Przysiad z uniesieniem ramion

Pracują biodra, wzmacniają się nogi i obręcz barkowa.

Rozstaw szeroko stopy, nogi skręć pod kątem 45 stopni, ciężarki w dłoniach. Z wydechem zegnij kolana (nie pochylaj się) i unieś ręce do boku i nad głowę. Z wdechem opuść ciężarki i wyprostuj nogi. Zrób 10 powtórzeń.

REKLAMA

Joga dla biegacza - Wypady nóg w tył Wypady nóg w tył (fot. Mitch Mandell)

Wypady nóg w tył

Poprawia się równowaga i stabilizacja miednicy, wzmacniają się plecy.

Stań ze złączonymi stopami. Weź wdech, podnosząc prawe kolano, zginając lewą rękę w łokciu, a prostując z tyłu prawą. Zrób wypad w tył prawą nogą, zmieniając ręce. Z wdechem znów unieś prawe kolano, z wydechem odstaw nogę do tyłu. Po 10 powtórzeniach zmień ćwiczącą nogę.

REKLAMA

REKLAMA

Joga dla biegacza - Przysiad i wyprost z hantlami Przysiad i wyprost z hantlami (fot. Mitch Mandell)

Przysiad i wyprost z hantlami

Pracują uda, korpus, obręcz barkowa i triceps.

Stań ze złączonymi stopami. Z wdechem obniż biodra, unosząc ręce nad głowę. Wypuszczając powietrze, pochyl się i opuść ręce. Z kolejnym wdechem przenieś ręce do tyłu za biodra. Zrób wydech i zejdź niżej w przysiadzie. Wróć do pozycji startowej. Powtórz całe ćwiczenie 10 razy.

RW 04/2014

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij