[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘOCEŃ
5.0

Kiedy? Jak? Gdzie? Pytania początkujących biegaczy

Rozpoczynając przygodę z bieganiem, stajesz przed wieloma dylematami. Kiedy w końcu je rozwiążesz, najczęściej do nich nie wracasz i trzymasz się utartych schematów. Dlatego, jeśli dopiero jesteś przed podjęciem kluczowych biegowych decyzji, podpowiadamy, co i kiedy wybrać.

Kiedy? Jak? Gdzie? Pytania początkujących biegaczy fot. Getty Images

A może pierwsze dylematy już masz to za sobą? Nie szkodzi – zawsze jest odpowiedni moment, żeby rozważyć, czy nie wprowadzić nowości.

Na 10 minut to w ogóle warto?

REKLAMA

Wyjdź i pobiegaj! Zdarza się, że obowiązki dnia codziennego zjadają czas przeznaczony na trening. Jeżeli z zaplanowanych 30 minut zostało tylko 10, mimo wszystko wyjdź! Taka krótka przerwa poprawi Ci humor na resztę dnia, a Ty podtrzymasz dobry nawyk.

W środku czy na zewnątrz?

Kiedy na zewnątrz jest chłodno lub mokro, trening w klubie fitness jest bardzo kuszący. Ale staraj się wybierać, jeśli tylko możesz, bieganie na świeżym powietrzu. To, po pierwsze, przyjemniejsze, a czas treningu mija znacznie szybciej. Poza tym, jeżeli planujesz start w zawodach, musisz przyzwyczaić się do biegania na zewnątrz, do oddziaływania zmieniającego się podłoża na Twoje ciało i wpływu pogody na Twoją wydolność.

Z kumplem czy solo?

Bieganie w grupie to świetny sposób na motywację. Z kompanem łatwiej przebrnąć przez kryzysy i ogólnie z kimś biega się szybciej. Jeżeli jednak czujesz przemęczenie, wracasz do biegania po przerwie lub kontuzji – pierwsze treningi z szybkim partnerem mogą wydłużyć Twój powrót lub Cię zniechęcić. Kiedy z kolei biegasz z osobą znacznie wolniejszą od siebie, to hamuje Twój postęp.

Przełaj czy miasto?

Trasy trailowe w parku lub w lesie są świetnym sposobem na dodanie odrobiny przygody do treningu. Z jednej strony odkrywasz piękne okoliczności przyrody, z drugiej nogi pracują nieco mocniej na nierównym podłożu. Jednak jeśli masz jeszcze problemy z techniką, trzymaj się na razie miękkich, prostych ścieżek.

Z zegarkiem czy bez?

Jeżeli zegarek motywuje Cię do mocniejszego biegania – ubierz go. Jeżeli tylko Cię stresuje, zostaw w domu.

 RW 05/2016

Komentarze

 (1)
ZOBACZ KOMENTARZE
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij