[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘOCEŃ
4.6

Pilates dla biegacza: 4 ćwiczenia na mocny korpus

Pilates był kiedyś domeną tancerzy. Ale ponieważ stosowane tam ćwiczenia świetnie wzmacniają mięśnie korpusu (brzuch, pośladki, dolny odcinek pleców, okolice miednicy), mogą być bardzo przydatne dla biegaczy. Wypróbuj tych ćwiczeń na własnej skórze.

Trening pilates fot. Mitch Mandell

Kiedy masz stabilny korpus, to wszystkie Twoje kończyny poruszają się efektywniej podczas biegu, a to sprawia, że nie tylko możesz biec dalej, ale też z mniejszym ryzykiem kontuzji. Wykonuj te ćwiczenia trzy razy w tygodniu.

Unoszenie nogi

Angażuje mięśnie korpusu, a dodatkowo musisz nauczyć się poruszać nogami przy sporym zmęczeniu. Może się przydać.

W podporze na wyprostowanych ramionach unieś do góry biodra, a następnie nogę (stopa wyprostowana). Wytrzymaj kilka sekund i wróć do pozycji startowej. Powtórz z drugą nogą. Zrób 5 powtórzeń na nogę.

REKLAMA

REKLAMA

Trening pilates fot. Mitch Mandell

Prostowanie nóg ze scyzoryka

Pracuje całe ciało. Uczysz się wspierać kończyny siłą korpusu.

Połóż się na plecach (jak na zdjęciu). Napnij brzuch. Robiąc wdech, wyprostuj nogi nad ziemią, jednocześnie obracając dłonie i mocno opierając się ramionami o podłoże. Wróć do pozycji wyjściowej, robiąc wydech. Zrób 10 powtórzeń.

REKLAMA

REKLAMA

Trening pilates fot. Mitch Mandell

Łabędzi grzbiet

Pomaga zachować prostą sylwetkę nawet na dużym zmęczeniu. Pracują prostowniki grzbietu, zginacze bioder i mięśnie klatki piersiowej.

Połóż się na brzuchu z ramionami na zewnątrz barków. Napnij brzuch i, patrząc do przodu oraz robiąc wdech, powoli unieś tułów. Wytrzymaj jeden cykl wdech-wydech i powoli wróć z wydechem do pozycji startowej. Powtórz 8 razy.

RW 06/2013

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij