RW Camp 2013: trenuj z Runner's World!

Chcesz trenować z Runner’s World? To możliwe! Już w październiku organizujemy kolejny obóz biegowy RW. Treningi pod okiem znakomitych trenerów biegowych, spotkania z gwiazdami, wykłady i zajęcia z techniki biegania, świetna atmosfera - czekają na Ciebie!

Runner's World Camp 2013

Duże zainteresowanie pierwszym obozem biegowym, który zorganizowaliśmy w sierpniu w okolicach Świeradowa Zdroju i Szklarskiej Poręby, oraz sukces samej akcji, o czym możecie przekonać się, czytając fotorelację w najnowszym numerze RW i odwiedzając naszą "obozową" grupę na Facebooku - to wystarczyło, abyśmy bez wahania zdecydowali się pójść za ciosem i jeszcze w tym roku zorganizować kolejny RW Camp

REKLAMA

Już w październiku ponownie zapraszamy Was do przyjazdu na 5 dni w malownicze Karkonosze i Góry Izerskie, gdzie będziecie mogli wziąć udział w profesjonalnym obozie biegowym zorganizowanym przez naszą redakcję. Podczas niego biegowych żółtodziobów przekonamy, że nawet w amatorskim bieganiu warto sięgać po porady zawodowców i czerpać z ich ogromnego doświadczenia i wiedzy, a weteranom biegania udowodnimy, że z pomocą trenerów wciąż jeszcze mogą zrobić wielkie postępy i ustanowić fantastyczne życiówki. Dodajmy: świetnie się przy tym bawiąc w cudownych okolicznościach przyrody.

Kiedy?

Licząc, że łaskawa dla uczestników pierwszego obozu Matka Natura pozwoli nam cieszyć się złotą polską jesienią, drugi RW Camp zaplanowaliśmy na drugą połowę października - jego uczestnicy będą szlifować formę i technikę biegową pod okiem naszych trenerów i ekspertów w dniach 16-20 października.

Gdzie?

Na miejsce organizacji obozu biegowego Runner’s World wybraliśmy malownicze tereny Sudetów. Bazą wypadową dla uczestników RW Camp będzie uzdrowiskowa miejscowość Świeradów-Zdrój, ale treningi odbędą się również w bardzo chętnie odwiedzanej przez profesjonalnych biegaczy i zaawansowanych amatorów Szklarskiej Porębie.

Zakwaterowanie

Uczestnicy RW Camp gościć będą w hotelu Interferie Sport w Świeradowie-Zdroju, w dolinie rzeki Kwisy u podnóża Sępiej Góry, około 1,5 km od Parku Zdrojowego. Niezaprzeczalnymi atutami tego hotelu są atrakcyjne położenie, piękne górskie widoki i relaksująca cisza, a także infrastruktura przygotowana z myślą o osobach aktywnych fizycznie i sportowcach, m.in. aquapark z 4 basenami, 4 saunami i gabinetami kosmetyczno-zabiegowymi, a także kort tenisowy, sala fitness, sala sportowa i grota solna.

Oferta

Oprócz zakwaterowania w hotelu Interferie Sport zapewniamy uczestnikom obozu biegowego RW pełne wyżywienie, transfery na miejsca treningów, dwa specjalistyczne treningi dziennie, konsultacje z trenerami, porady dietetyków, masaż sportowy, spotkania ze znanymi biegaczami, wykłady z technik biegowych oraz darmowy wstęp do hotelowego aquaparku. Każdy otrzyma również okolicznościową koszulkę techniczną.

Trenerzy

Trenerami podczas drugiej edycji RW Camp 2013 będą Anna Zagórska-Rostkowska, półfinalistka igrzysk olimpijskich w Pekinie w biegu na 800 metrów, 7-krotna mistrzyni Polski w biegu na 800 m na stadionie i halowa mistrzyni kraju na tym dystansie, oraz Piotr Rostkowski, trener I klasy lekkiej atletyki, trener kadry narodowej, były rekordzista Polski w biegu na 1500 metrów, 2-krotny mistrz Polski i 3-krotny mistrz kraju w biegu na tym dystansie. Nasi trenerzy tworzą zgraną parę nie tylko w życiu osobistym, bowiem Anna od pewnego czasu trenuje pod okiem swojego męża Piotra. Oprócz nich swoją wiedzą, doświadczeniem i pomocą uczestników obozu wspierać będą zaproszeni eksperci oraz redaktorzy Runner’s World.

Program obozu

Dzień 1

Świeradów-Zdrój, 16 października

14.00-16.00 - przyjazd uczestników, zakwaterowanie w hotelu

17.00-18.00 - trening zapoznawczy

20.00-21.00 - kolacja

21.00 - 22:00 - spotkanie organizacyjne, prezentacja szczegółów programu RW Camp

Dzień 2

Świeradów-Zdrój, 17 października

8.00-8.30 - śniadanie

9.30-00-12.30 - trening biegowy I (teren)

13.00-13.30 - obiad

15.30-18.00 - trening biegowy II (ćwiczenia wzmacniające i rozciągające + odnowa biologiczna)

18.30 - kolacja

19.30- 22.00 - Akademia RW: Dieta biegacza - prezentacja dietetyka

Dzień 3

Świeradów-Zdrój, 18 października

7.30-8.00 - śniadanie    

9.00-00-13.00 - trening biegowy I (teren, wyjazd do Szklarskiej Poręby)

13.30-14.00 - obiad

16.00-17.30 - trening biegowy II (rozruch + elementy sprawności)

18.30 - 19:30 - kolacja

20.00 - 22:00 Akademia RW: Trening biegacza - prezentacja gościa RW

Dzień 4

Świeradów-Zdrój, 19 października

7.30-8.00 - śniadanie

9.00-00-14.00 - trening biegowy I (teren, wyjazd do Szklarskiej Poręby)

14.30-15.30 - obiad

16.30-20.00 - masaż i konsultacje fizjoterapeuty + konsultacje dietetyka sportowego (sesje równoległe)

18.30 - 19:30 - kolacja

20.00-21.00 - Akademia RW: spotkanie z gościem RW  

Dzień 5

Świeradów-Zdrój, 20 października

7.30 - śniadanie              

8.30 - bieg (wyjazd do Szklarskiej Poręby)  

13.30 - obiad    

Ilość miejsc

W drugim RW Camp 2013 będzie mogło wziąć udział 20 Czytelników Runner’s World, którzy jako pierwsi zgłoszą swój udział w tym wydarzeniu i dokonają w wyznaczonym terminie płatności z tytułu uczestnictwa w obozie.

Zapisy

Aby wziąć udział w obozie biegowym RW Camp 2013, należy wypełnić formularz zgłoszeniowy. Zgłoszenia dokonane inną drogą nie będą brane pod uwagę. Przypominamy, że o zakwalifikowaniu się do udziału w naszym obozie biegowym decyduje prawidłowość wypełnienia formularza i kolejność zgłoszeń.

Cena

Koszt uczestnictwa w RW Camp 2013 wynosi 1499 zł brutto od osoby. Kwota ta obejmuje zakwaterowanie w hotelu, pełne wyżywienie i wszystkie opisane powyżej szczegóły oferty. Nie pokrywamy kosztów przyjazdu uczestników naszego obozu do Świeradowa-Zdroju.

Partnerzy

Partnerem akcji jest TS Regle Szklarska Poręba - grupa przyjaciół, która w listopadzie 2012 r. postanowiła założyć stowarzyszenie sportowe. Sam pomysł narodził się na wspólnym wybieganiu na drodze Pod Reglami. Początkowo miało mieć charakter towarzyski, lecz z upływem czasu i nowymi pomysłami przekształciło się w typowe stowarzyszenie sportowe. TS Regle prowadzi zajęcia dla członków stowarzyszenia i pomaga w prowadzeniu obozów dla osób trzecich, w tym roku zorganizowało również bieg Wielka Pętla Izerska i przeprowadziło w Szklarskiej Porębie akcję BiegamBoLubię. Członkowie stowarzyszenia z powodzeniem startują także w zawodach.

Twarzami TS Regle są znani długodystansowcy: Dariusz Kruczkowski - wielokrotny medalista mistrzostw Polski w biegach długich i górskich (48 medali), aktualny podwójny mistrz Polski w biegach górskich, Dariusz Jurkowski - siedmiokrotny medalista mistrzostw Polski w biegach długich, specjalista odnowy biologicznej oraz masażu sportowego, który współpracuje ze ścisłą czołówką polskiego triathlonu i czołowymi biegaczami, Piotr Rostkowski - trener klasy mistrzowskiej lekkiej atletyki, trener kadry narodowej, były rekordzista Polski w biegu na 1500 m, wielokrotny medalista mistrzostw Polski, oraz Marek Deputat - mistrz Polski w maratonie z 1989 roku, zdobywca 5. miejsca w Vienna Maraton i 4. miejsca w Hamburg Maraton, wielokrotny medalista mistrzostw Polski.

 

RW

Zobacz również:
Spokojne kilometry, które stanowią ogromną większość Twojego kilometrażu podczas treningów, to fundament planów treningowych biegaczy długodystansowych. Pytanie jednak brzmi: czy przypadkiem nie pokonujesz ich za szybko albo za wolno? Sprawdź, jakie tempo na długie, swobodne wybiegania będzie odpowiednie dla Ciebie, biorąc pod uwagę Twoje cele, doświadczenie oraz pozostałe obciążenia treningowe.
ZOBACZ WIĘCEJ

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA