REKLAMA

Reebok Run Crew: treningi, które motywują!

Reebok Run Crew to ogólnopolska społeczność biegowa dla wszystkich biegaczy, niezależnie od ich preferencji treningowych i celów, jakie sobie stawiają. Założeniem spotkań jest poprawa kondycji, szybkości oraz przygotowanie do biegów długodystansowych. Co jeszcze daje trening w takiej formie? Zwiększenie siły mięśni oraz poprawę mobilności. A to wszystko pod okiem wykwalifikowanych trenerów!

Reebok Run Crew mat. prasowe Reebok

Treningi Reebok Run Crew odbywają się regularnie, są bezpłatne i prowadzone przez wykwalifikowanych trenerów biegania. Ich głównym celem jest zbudowanie lub poprawa wytrzymałości i wydolności. "Czyli to, na czym najbardziej biegaczom amatorom zależy" – zauważa Kamila, trenerka z Warszawy. Dodaje, że każdy trening bazuje na metodzie Aerobic Capacity, która pozwala zwiększyć wytrzymałość i wydolność. Podstawą tej metody są interwały, w których serie przeplatane są krótkimi przerwami.

Każda grupa jest inna, ale treningi opierają się na podobnych zasadach – koniecznie trzeba przeprowadzić profesjonalną rozgrzewkę i wytłumaczyć krok po kroku wszystkie czynności związane z treningiem i tym, co za chwilę będzie się działo - czyli na przykład wyjaśnić, jak dobrać i regulować tempo biegu.

"Jeśli chodzi o rady, to zawsze służymy pomocą zarówno przy doborze sprzętu, jak i w innych sprawach »okołosportowych«. Oczywiście zarażamy też uśmiechem i dobrą energią" – dorzuca Kamila. "Wyróżnia nas również jakość, zaangażowanie i chęć budowania społeczności, która ma wspólną pasję" – stwierdza Patryk z Tczewa.

REKLAMA

Reebok Run Crew mat. prasowe Reebok

Motywacja, czyli co?

Dla każdego z nas motywacja znaczy co innego, ale wszystkich członków Reebok Run Crew łączy jedno – pasja i zaangażowanie. Jak jednogłośnie potwierdzają trenerzy, najważniejsi są ludzie.

"Wydaje mi się, że dla każdego trenera największą motywacją są postępy zawodników. To jest megakop do dalszej pracy. Widzimy, że to, co robimy, ma sens! Cieszymy się, kiedy po skończonym treningu pomimo zmęczenia ludzie przybijają nam piątki, uśmiechają się i mówią: »Dzięki za dziś, do zobaczenia za tydzień.« To naprawdę wspaniale widzieć, że ludzie z treningu na trening robią postępy i do tego zabierają na trening męża, żonę czy dzieciaki” – mówi Kamila, a Patryk wtrąca: „Motywacją dla nas jest ich sukces, czyli np. życiówka. To mnie napędza do działania, gdyż u nas w Tczewie jest sporo biegaczy amatorów, którzy biegają nie tylko dla zdrowia, ale i dla pokonywania swoich barier czasowych”.

Wspólna pasja - bieganie

Oczywiście każdy trening to przede wszystkim ludzie – w różnym wieku, z różnymi celami do osiągnięcia. To właśnie oni tworzą te treningi. Trenerzy z różnych grup w Polsce podkreślają, że dzięki temu, że w grupie zbierają się osoby, które różnią się wszystkim, ale mają jedną pasję – bieg, wszyscy świetnie się ze sobą dogadują.

Reebok Run Crew mat. prasowe Reebok

"Mamy na treningach osoby, które dopiero zaczynają biegać, ale i takie, które ścigają się na zawodach o jak najlepsze miejsca. Są też pasjonaci różnych sportów, którzy traktują bieganie jako dodatek. W grupie siła, a razem trening mija szybciej. Dlatego jeśli ktoś jeszcze się zastanawia nad rozpoczęciem biegania, niech się dłużej nie waha – zapraszamy do najbliższej grupy! Z nami wszystko staje się łatwiejsze!" – zachęca Kamila.

Co daje członkostwo w Reebok Run Crew?

Poza oczywistymi korzyściami - poprawą kondycji, zwiększeniem wydolności, nauką techniki biegania czy poradami ekspertów - jest też społeczność. „Oprócz tego, że spotykamy się co tydzień i trenujemy w grupie, opowiadamy sobie, jak nam minął weekend i świetnie się bawimy, budujemy społeczność, swojego rodzaju rodzinę” - wyjaśnia Kamila.

Korzyścią dla trenerów jest to, że jest się częścią marki Reebok. „Dla mnie zyskiem jest to, że mogę rozwijać swoje umiejętności trenerskie, gdyż już teraz uczę się przekazywać wiedzę i doświadczenie” – podsumowuje Patryk.

Jeśli chcecie dowiedzieć się więcej, zaglądajcie na stronę reebokruncrew.pl. Tam znajdziecie więcej szczegółów o grupach i treningach!

RC

Komentarze

 (4)
ZOBACZ KOMENTARZE

REKLAMA

REKLAMA