[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘOCEŃ
4.1

6 relaksujących pozycji jogi na dobrą regenerację po biegu

Znasz to zmęczenie po długim biegu albo po zawodach? Wszystko Cię boli, nie możesz ruszyć nogą, czujesz, jak sztywnieją stawy i jedyne, na co masz ochotę, to położyć się, nawet na podłodze? OK, zrób to! Oto 6 sposobów, jak zdrowo odpocząć na poduszkach.

Joga ćwiczenia rozluźniające - pozycja wodospadu Joga to jeden z lepszych sposobów na aktywną regenerację po treningu. Zacznij od pozycji wodospadu i ciesz się szybkim powrotem do optymalnej dyspozycji (fot. Mitch Mandell).

Mówimy poważnie – weź kilka poduszek i zrelaksuj się, wykorzystując do tego tych sześć prostych pozycji jogi. Już godzina jego wystarczy, by przyspieszyć proces regeneracji – poprawisz krążenie i rozciągniesz mięśnie, zmniejszając ból.

Każdą pozycję utrzymuj od 5 do 15 minut. Postaraj się mocno odprężyć: zamknij oczy i oddychaj bardzo głęboko. I nie próbuj tego od razu po biegu – najpierw coś zjedz i weź prysznic albo kąpiel. Jeśli przy okazji trochę się zdrzemniesz, nic się nie stanie...

Wodospad

Połóż się tyłem na poduszce na tyle blisko ściany, by oprzeć na niej wyprostowane nogi. Ręce rozluźnij po bokach. Zamknij oczy i uspokój oddech.

REKLAMA

REKLAMA

Joga ćwiczenia rozluźniające - pozycja dziecka bokiem Pozycja dziecka bokiem (fot. Mitch Mandell).

Pozycja dziecka bokiem

Przyjmij pozycję jak poprzednio, ale biodra skręć w prawo. Powtórz na drugą stronę.

REKLAMA

REKLAMA

Joga ćwiczenia rozluźniające - mostek boczny Mostek boczny (fot. Mitch Mandell).

Mostek boczny

Połóż się bokiem na poduszkach, tak by biodra i barki pozostały na podłodze. Powtórz na drugą stronę.

REKLAMA

REKLAMA

Joga ćwiczenia rozluźniające - przysiad na poduszkach Przysiad na poduszkach (fot. Mitch Mandell).

Przysiad

Stań prosto i rozstaw stopy szerzej niż na szerokość bioder. Zrób przysiad, aż dotkniesz pośladkami poduszek.

Potrzeba więcej regeneracji? Spróbuj tego:

» 5 ćwiczeń, które przyspieszą regenerację

» Regeneracja: 9 sposobów na odpoczynek po zawodach

RW 06/2012

Komentarze

 (5)
ZOBACZ KOMENTARZE
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij