Runner's World Extra: Zacznij biegać. Trener dla początkujących

Do kiosków trafiło właśnie drugie wydanie przewodnika Runner's World dla początkujących. Znajdziesz w nim odpowiedzi na wszystkie pytania, które nasuwają się, gdy zaczynasz przygodę z bieganiem. Dowiesz się, co zrobić, by trening był  łatwiejszy i przyjemniejszy.

rw extra, wydanie specjalne runner's world shutterstock.com/okładka RW Extra
shutterstock.com/okładka RW Extra

Bieganie jest łatwe, ale niekoniecznie proste. Często, im bardziej wkręcasz się w tę dyscyplinę, tym więcej pytań i wątpliwości pojawia się w Twojej głowie. I niekoniecznie masz ochotę szukać na nie odpowiedzi metodą prób i błędów.

Dlatego w 2013 roku wydaliśmy "Trenera dla początkujących", który spotkał się z pozytywnym oddźwiękiem. Ale od tego momentu minęły już 2 lata, a na ścieżkach pojawiło się wielu nowych biegaczy, którzy stają przed dręczonymi początkujących dylematami. Dlatego przygotowaliśmy drugie, poszerzone wydanie naszego przewodnika.

W dziewięciu rozdziałach, na 148 stronach, zawarliśmy odpowiedzi na 185 najczęstszych pytań dotyczących treningu, odżywiania, motywacji, wyboru sprzętu, unikania kontuzji i startu w zawodach. Zestawienie na pewno przyda się początkującym, ale bardziej zaawansowani też znajdą patenty, które pozwolą im polepszyć swój trening.

Mamy nadzieję, że numer specjalny Runner's World odpowie na większość Twoich pytań, a przez to będziesz mieć jeszcze więcej frajdy na treningach i zawodach.

Numer trafi do sprzedaży 19 marca. Cena to 16,90 zł. Będzie dostępny w całej Polsce. Znajdziesz go w tym samym salonie, gdzie zazwyczaj kupujesz Runner'sa.

RUNNER'S EXTRA: ZACZNIJ BIEGAĆ

W środku znajdziesz:

Rozdział 1: Pierwsze kroki: zanim zaczniesz biegać.

Jeśli dasz sobie trochę czasu i nie zeżre Cię ambicja, zobaczysz, że początku biegania będą łatwiejsze niż myśli.

Rozdział 2: Szczupła sylwetka: jak trenować i co jeść.

Intensywne treningi oznaczają więcej spalanego tłuszczu, ale obciążenie zwiększaj stopniowo. Zbyt mocne treningi na początku mogą doprowadzić do kontuzji.

Rozdział 3: Frajda biegania: jak dobrze planować i nie tracić motywacji.

Bieganie naprawdę wyzwala hormony szczęścia, zwane endorfinami, zwłaszcza po intensywnym wysiłku. Kiedy już doświadczysz euforii biegacza, uważaj - to stan mocno uzależniający.

Rozdział 4: Prosta recepta: jak bieg wpływa na zdrowie.

Bieganie jest jak lek, a w zasadzie jak zdrowy narkotyk. Nie wywołuje skutków ubocznych, daje za to całą masę korzyści.

Rozdział 5: Od truchtania do biegania: jak mądrze trenować.

Sprawdź, co zrobić, żeby biegać coraz szybciej.

Rozdział 6: Twój niezbędnik: jak wybrać sprzęt do treningu.

Największą zaletą biegania jest to, że naprawdę nie potrzebujesz do niego tony sprzętu. Ale nawet te kilka rzeczy warto dobrać precyzyjnie, jak np. buty.

Rozdział 7: Bieganie bez kontuzji: jak zapobiegać i leczyć.

Ruch wzmacnia Twój organizm, o ile umiejętnie będziesz dawkować mu intensywność treningów i dobrze się o niego zatroszczysz.

Rozdział 8: Pierwszy start: jak z sukcesem dobiec do mety.

Zastanów się, kiedy chcesz wystartować. Pomyśl o porze roku (żeby treningi były przyjemnością, a nie torturą), dystansie i miejscu startu.

Rozdział 9: Plany treningowe: jak pobić życiówkę.

Odpowiedni plan pomoże Ci lepiej i skuteczniej trenować. Szybciej zaczniesz bić rekordy życiowe.

RW

Zobacz również:
REKLAMA
}