[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘOCEŃ
3.0

Super kwadrans: 5 szybkich ćwiczeń na pobudzenie mięśni

Padasz na twarz? Mamy przygotowane rozwiązanie! Wg badań najlepszym sposobem na obolałe po wycisku ciało jest… kolejny, lżejszy trening. Ćwiczenia, które opisujemy poniżej w piętnaście minut przywrócą Twoje mięśnie do działania.

5 szybkich ćwiczeń na pobudzenie mięśni fot. Mitch Mandell

„Najpierw powoli, jak żółw ociężale, ruszyła maszyna po szynach ospale” – Tuwim czasem najlepiej opisuje wyjście na trening. Twoim mięśniom brakuje energii? Ta seria ćwiczeń pozwoli Ci wrócić na biegowe tory z powerem. Pobudzą krążenie, rozluźnią mięśnie i pomogą Ci uwolnić się od uczucia zmęczonych, obolałych i ociężałych nóg. Poświęć im 15 minut w dni wolne od ciężkich sesji, 1-3 razy w tygodniu. Zacznij od 90 sekund dynamicznej rozgrzewki (skręty tułowia, wymachy nóg), przejdź do serii 5 ćwiczeń i powtórz ją jeszcze raz.

Krok łyżwowy (zdjęcie powyżej)

Rozstaw stopy na ok. 90 cm, palce skieruj na wprost. Zejdź do lekkiego przysiadu, potem przenieś prawą nogę po skosie za lewą i odstaw palce na podłogę. Pochyl jednocześnie prosty tułów i ręce trzymaj tak, by utrzymać się stabilnie. Po sekundzie uruchom pośladki i przeskokiem w prawo zamień nogi. Lewa noga powinna krzyżować się za prawą. Kontynuuj przeskoki przez 30 s, w sumie 15-20 razy.

REKLAMA

REKLAMA

5 szybkich ćwiczeń na pobudzenie mięśni fot. Mitch Mandell

Zakroki

Stań prosto, ręce oprzyj na biodrach. Zrób krok w tył prawą stopą. Obniż biodra, aż lewe udo znajdzie się równolegle do podłogi, a prawe kolano tuż nad nią. Zatrzymaj ruch na 2 sekundy. Wciskając lewą piętę w podłogę, odepchnij się i wróć do stania. Powtórz to samo drugą nogą. Kontynuuj przez minutę (około 12 powtórzeń każdą nogą).

REKLAMA

5 szybkich ćwiczeń na pobudzenie mięśni fot. Mitch Mandell

Krok odstawny w półprzysiadzie

Zejdź do półprzysiadu (cofnij pośladki, patrz przed siebie, nie wyprzedzaj kolanami stóp). Zrób 5 kroków w prawo, kontrolując sylwetkę. Zostań w obniżonej pozycji i zrób 5 wymachów ramionami jak w biegu. Przejdź 5 kroków w lewo, powtórz ruch rękami. Wykonaj całość jeszcze raz (w sumie 2 razy w każdą stronę, około 45 sekund).

REKLAMA

REKLAMA

5 szybkich ćwiczeń na pobudzenie mięśni fot. Mitch Mandell

Wspinaczka pozioma

Ustaw się w pozycji jak do deski. Przyciągnij jedno kolano do klatki piersiowej (po wewnętrznej stronie łokcia). Odstaw stopę na miejsce. Wykonaj ruch drugą nogą. Powtarzaj na zmianę jak najszybciej, po 7 razy każdą nogą. Powtórz ćwiczenie (też po 7 razy), ale przyciągając kolana na zewnątrz łokci. W sumie zajmie Ci to około minuty.

REKLAMA

5 szybkich ćwiczeń na pobudzenie mięśni fot. Mitch Mandell

Prostowanie ręki w desce

Ustaw się w pozycji deski na przedramionach (łokcie pod barkami). Wyprostuj jedną rękę prosto nad głową. Resztę ciała utrzymuj nieruchomo. Oddychaj spokojnie i nie przejmuj się, jeśli ciało zacznie się trząść. Wytrzymaj 10 s i cofnij rękę. Teraz wyprostuj drugą. Powtórz 3 razy każdą ręką (lub w sumie ćwicz przez około minutę).

Zobacz także:

RW 10/2016 

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ

REKLAMA

REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij