[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘOCEŃ
5.0

Świąteczno-noworoczne 5 km [PORADY]

Czas między 6 grudnia a Sylwestrem pełen jest krótkich biegów w przyjacielskiej atmosferze (czy to mikołajkowych, czy świątecznych). Znajdź czas na świąteczną „piątkę” - da Ci szansę na zdrowe przetrwanie rodzinnych wizyt i pozwoli utrzymać motywację w czasie zimy.

Świąteczno-noworoczne 5 km [ rys. Tim Detwiller

Jasne, że start na 5 kilometrów nie spali wszystkich maminych czy babcinych ciast, ale pozwoli przynajmniej zmniejszyć wyrzuty sumienia przy sięganiu po kolejne porcje w czasie rodzinnych spotkań. Oto jak podejść do świątecznych startów w zależności od miejsca, w którym właśnie jesteś w swoim biegowym dzienniczku.

Jesteś tuż po głównym biegu sezonu

Możesz spokojnie pobiec 5 km tydzień czy dwa po połówce lub po całym maratonie, ale nie ścigaj się: Twoje ciało potrzebuje regeneracji. Zrób kilka spokojnych wybiegań między startem głównym a planowaną „piątką”, pamiętając, żeby były krótkie (5,6 km) i nawet o 25% wolniejsze niż zwykle. Znajdź czas na rozciąganie dynamiczne i rolowanie – to sprawi, że Twoje mięśnie szybciej będą gotowe do kolejnego wyzwania.

REKLAMA

Jesteś po nocnej imprezie

Zabawowa „piątka” nie powinna Cię powstrzymywać przed świętowaniem z przyjaciółmi. Znajdź jednak swoją granicę: nie chcesz na drugi dzień mieć nudności, ale też chcesz być częścią imprezy. By nie przekroczyć tej cienkiej granicy, jedz sporo, ale małymi kęsami, zamiast spędzać noc przy talerzu z serami czy deserami. Mieszając menu, będziesz mieć pewność, że nie pochłoniesz za dużo dania, które rankiem może działać jak hamulec ręczny. I postaraj się nie jeść jeszcze o 2 w nocy – im więcej będziesz mieć czasu na trawienie przed pójściem spać (jeśli w ogóle pójdziesz), tym lepiej. Alkohol ogranicz do 1-2 drinków. Unikaj napojów gazowanych i nie mieszaj ich. Popijaj za to przez cały wieczór wodę i izotonik przed spaniem.

Jesteś na biegu przypadkiem

Może się zdarzyć, że trafisz na znajomych, którzy zapisali się na jakiś bieg, np. sylwestrowy. Pewnie będziesz mieć ochotę na start, chociaż Twoja forma może być daleka od optymalnej. Jeśli jesteś w stanie przebiec 20 minut bez przerwy, to szykuj wpisowe. Nie wiesz, czy dasz radę? Spróbuj przebiec 2 km w tempie, które na skali wysiłkowej od 1 do 10 określisz jako 8. Realistyczne tempo na 5 km będzie o 10% wolniejsze. Albo zostaw zegarek w domu i dobrze się baw niezależnie od tego, ile czasu Ci to zajmie i jak będziesz się czuć po powrocie do domu. Wesołych świąt!

RW 12/2016  

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij