[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘOCEŃ
3.2

Szybki trening o poranku: Nakręć się na cały dzień

Mocne espresso często ratuje początek dnia. Mała, ale intensywna dawka kofeiny stawia na nogi. Z treningiem może być podobnie. Krótki, ale mocniejszy bieg przyniesie Ci wiele korzyści, a na pewno więcej niż pozostanie w domu.

Szybki trening o poranku: Nakręć się na cały dzień fot. shutterstock.com

Warto w takich sesjach dodać trochę szybkości. Spalisz więcej kalorii, przełamiesz rutynę i poprawisz tempo. Najszybszy trening zrobisz nawet w kwadrans.

Masz 15 minut: Przez 10 minut naprzemiennie biegnij od 15 do 60 sekund i potem 30-60 sekund maszeruj. Każdy odcinek biegowy zaczynaj od wolnego tempa i stopniowo przyspieszaj. Nie musisz kończyć na sprincie: po prostu biegnij nieco szybciej niż zwykle. Ostatnie 5 minut biegnij 10-30 sekund i maszeruj tyle co poprzednio. Tym razem spróbuj jeszcze bardziej podkręcić tempo, ale wciąż bez sprintowania.

REKLAMA

Masz 30 minut: Zacznij od 4 minut, w trakcie których przez 30-60 sekund biegniesz w wolnym tempie, a następnie przez 30 sekund maszerujesz. Kolejne 10 minut podziel na 1-2-minutowe odcinki biegu przedzielone 30-60 odcinkami marszu. Biegową część zaczynasz z umiarkowaną prędkością i stopniowo przyspieszasz. Po zakończeniu tego bloku kolejne 10 minut podziel na trzy części: 15-sekundowe przyspieszenie, po nich 10-15 sekund truchtu, a na koniec 30 sekund marszu. Na koniec biegnij 4 x 1 minutę z narastającą prędkością, tak żeby zakończyć każde powtórzenie w tempie, w którym lekko brakuje Ci tchu. Po każdym takim interwale maszeruj przez 20 sekund.

Masz 45 minut: Znajdź punkt na mapie, do którego dobiegniesz w 23-25 minut. Staraj się unikać miejsc, które mogą Cię spowolnić, np. przejść dla pieszych. Pokonaj ten odcinek wolnym biegiem, możesz robić przerwy na marsz. Kiedy dotrzesz do celu, drogę powrotną postaraj się pokonać szybciej, tak by trening łącznie trwał 45 minut lub krócej. W drodze powrotnej też możesz w razie potrzeby przejść do marszu. Staraj się z każdym treningiem drugą część pokonywać odrobinę szybciej.

RW 04/2015  

Komentarze

 (1)
ZOBACZ KOMENTARZE
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij