The Best of Runner's World 2011

Spośród wszystkich artykułów, które w ostatnich 12 miesiącach zamieściliśmy na stronie Runners's World, wybraliśmy te, które były przez was najczęściej czytane i polecane. Oto toplista 15 artykułów 2011 roku, których nie możesz przegapić.
kstudija 2011/shutterstock.com
rys. kstudija 2011/shutterstock.com

Po kliknięciu na link, strona z artykułem otworzy się w nowym oknie lub zakładce.

 
Rodale Images

Trening:

10 patentów na sukces w bieganiu

Gdy jesteś w formie, a za oknem piękna pogoda, bieganie jest czystą przyjemnością. Ale kiedy brakuje Ci sił, a na zewnątrz leje i wieje, motywacja znika bez śladu. Oto 10 rad RW, jak wtedy nie odpuszczać treningów i dać z siebie wszystko na zawodach. czytaj dalej »

1.
 
 
Rodale Images

Trening:

Twój start idealny

Przygotuj się z nami do swojego pierwszego prawdziwego biegu w życiu. Z poradnikiem Runner's World będziesz pamiętał o wszystkim co niezbędne, aby Twój pierwszy start w zawodach okazał się wielkim sukcesem, a nie porażką. czytaj dalej »

2.
 
 
Rodale Images

Trening:

10 powodów, by biegać

Chcesz biegać, ale wciąż brakuje Ci motywacji, aby w końcu zrobić ten pierwszy krok? Ten artykuł Cię na pewno zmobilizuje - oto garść świetnych powodów, żeby założyć biegowe buty i w końcu ruszyć w trasę. czytaj dalej »

3.
 
 
Rodale Images

Zdrowie:

Bieg po seks

Jeśli chcesz poprawić swoje życie erotyczne i czerpać z niego jeszcze więcej przyjemności - biegaj. Każdy przebiegnięty kilometr poprawi Twoje wyniki nie tylko za dnia, gdy stajesz na starcie zawodów, ale także Twoją formę w nocy, w zaciszu sypialni. czytaj dalej »

4.
 
 
Rodale Images

Zdrowie:

Kolano - instrukcja obsługi

Kolano to istny cud natury. Jest genialnie zaprojektowane i zdumiewająco funkcjonalne. Działa jednocześnie jak zawias, amortyzator i przeniesienie napędu. Zobacz jak je serwisować, by działało bez szwanku przez cały okres użytkowania. czytaj dalej »

5.
 
 
Rodale Images

Dieta:

Prawdziwe jedzenie biegacza

Odpowiednia dieta nie tylko zwielokrotni wpływ, jaki ruch ma na Twoje zdrowie i sylwetkę, ale pozwoli Ci też uzyskiwać lepsze wyniki na bieżni i w terenie. Zobacz, jak łatwo możesz stać się mistrzem nie tylko na trasie, ale i w kuchni. czytaj dalej »

6.
 
 
Rodale Images

Trening:

Narodziny długodystansowca

Gwarantujemy, że za kilka tygodni będziesz mógł pobiec 30 minut bez przerwy. Niezależnie od tego, ile masz lat, w jakiej jesteś formie i w jakiej chodzisz wadze.Oto plan treningowy dla absolutnie początkujących. czytaj dalej »

7.
 
 
Rodale Images

Trening:

Trening brzucha dla biegacza

Tajna broń zawodowych biegaczy? Trening korpusu. Nie zawahaj się jej użyć, a będziesz w lepszej formie niż kiedykolwiek, nie tylko na trasie. Płaski brzuch i mocne plecy to dodatkowy bonus. Zobacz, jak prawidłowo ćwiczyć i jakie efekty możesz uzyskać. czytaj dalej »

8.
 
 
Rodale Images

Ludzie:

Dolina w ogniu

Kenijska prowincja Rift Valley jest słynna z tego, że pochodzą z niej najlepsi biegacze długodystansowi na świecie. Reporter RW odwiedził ją w czasie zamieszek etnicznych, by opisać konflikt, który spustoszył Kenię i dotknął jej najlepszych biegaczy. czytaj dalej »

9.
 
 
Rodale Images

Sprzęt:

Odcisk buta

Czy wiesz, że buty biegowe zrobione są z ropy naftowej i będą przez stulecia rozkładać się na wysypiskach śmieci? Wysłaliśmy do Chin naszą reporterkę Florence Williams, żeby rozszyfrowała powiązania między obuwiem a środowiskiem naturalnym. czytaj dalej »

10.
 
 
Rodale Images

Dieta:

Rozmiar ma znaczenie

Biegacze doskonale radzą sobie z wyliczaniem: dystansu, czasu biegu, czy jego tempo. Kłopoty sprawia jednak liczba spożywanych i spalanych kalorii. Podciągnij się w rachunkach i pozbądź resztek tłuszczu, który utrudnia poprawianie wyników. czytaj dalej »

11.
 
 
Rodale Images

Ludzie:

Ironman: uciec przed demonami

Jerzy Górski to legenda triathlonu. Przecierał szlaki dla tego sportu w kraju, a za granicą osiągał znakomite rezultaty w najważniejszych zawodach. Jednak to nie trofea uczyniły z niego Ironmana, ale pragnienie, by zostawić w tyle widma przeszłości. czytaj dalej »

12.
 
 
Rodale Images

Dieta:

Pić czy nie pić?

Ile trzeba pić w czasie biegu? Stare zasady mówiły, żeby pić dużo i wyprzedzać pojawienie się pragnienia. Nowe badania sugerują jednak, że organizm sam wie najlepiej, ile płynów potrzebuje. Wsłuchaj się zatem w jego głos. czytaj dalej »

13.
 
 
Rodale Images

Trening:

Muzyka Cię poniesie!

Z muzyką na uszach pobiegniesz dalej i szybciej. Ale jak naprawdę brzmi dobra piosenka, która zmotywuje Cie i doda Ci skrzydeł, kiedy będziesz opadał z sił? Podpowiadamy, co wrzucić do odtwarzacza mp3. czytaj dalej »

14.
 
 
Rodale Images

Ludzie:

Usain Bolt: grom z jasnego nieba

Droga do sławy Usaina Bolta liczyła 100 metrów. Pobił rekord świata i olimpijski na tym dystansie i z kompletnie nieznanego sportowca stał się światową gwiazdą. Jak ten młody Jamajczyk radzi sobie ze sławą? czytaj dalej »

15.
 

RW

Zobacz również:
REKLAMA
}