[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘOCEŃ
2.6

Trening biegowy zimą: 26 sposobów na mróz

Odpuszczasz zimą treningi, bo za oknem sypie śnieg, ścieżki skute lodem, a w nos szczypie mróz? Są patenty na to, by nie rezygnować z biegania nawet wtedy, gdy Eskimosi zostają w swoich igloo. Oto 26 rad, jak w zimowe miesiące wciąż czerpać z biegania mnóstwo frajdy.

fot. Corbis

Trening zimą nie ma zbyt wielu zwolenników. Szkoda, bo jest kluczem do dobrej formy i braku tłuszczu na brzuchu na wiosnę. Tym bardziej że nie zawsze musisz decydować się na tradycyjny trening biegowy. W tym artykule dajemy Ci aż 26 rozwiązań, dzięki którym zachowasz formę - bez uszczerbku na swoim zdrowiu i bez narzekania na treningową nudę.

 12 wskazówek, jak trenować na zewnątrz 

REKLAMA

1. Biegowa rewia na lodzie

Kiedy tylko ulice pokryją się pierwszą warstwą lodu, trzeba przyzwyczaić się do biegania po śliskim podłożu. Można to w pewnym stopniu wytrenować. Poszukaj zamarzniętej powierzchni. Najpierw przejdź kilka kroków, a następnie zacznij powoli truchtać, zwiększając ostrożnie tempo - oczywiście dopiero gdy poczujesz się wystarczająco pewnie. Szybko nauczysz się także odpowiedniej pracy stóp, która polega na stawianiu krótkich kroków. Pamiętaj, że im dłuższy kontakt z podłożem, tym większe niebezpieczeństwo utraty równowagi.

2. Przypnij do butów rakiety śnieżne

Czy wiesz, czym są rakiety śnieżne? Wyglądają trochę jak rakiety do tenisa, które przypięte do spodów butów zapobiegają zakopywaniu się w głębokim śniegu. Bieganie z rakietami nie jest wielką sztuką i, w przeciwieństwie do jazdy na nartach, nie wymaga dodatkowej nauki. Zaleta: w rakietach możesz dotrzeć do miejsc, które są w zimie zarezerwowane jedynie dla narciarzy. A to gwarantuje niesamowite przeżycia.

3. Długie wędrówki

Raz na dwa tygodnie odpuść sobie jeden z zaplanowanych treningów i zamiast tego wybierz się na długą, pieszą wędrówkę. Załóż ciężkie zimowe buty, ciepłą kurtkę i brnąc po kolana w śniegu, stocz walkę z samym sobą. Aby obciążyć mięśnie, zawsze wybieraj najtrudniejszą trasę. Wolne tempo sprawi także, iż będziesz mógł podziwiać otaczające Cię tereny. Gwarantujemy, że następnego dnia normalny bieg po odśnieżonej drodze i w lekkich, sportowych butach wyda Ci się dużo łatwiejszy niż zwykle.

4. Zając i jeż

Pracujesz, a co za tym idzie, możesz pozwolić sobie na bieganie jedynie po zmroku? My też! Oto wskazówka, jak zorganizować wspaniały, wieczorny trening w grupie. Poszukajcie dobrze oświetlonej ulicy. Startujecie wszyscy razem, ale przez następne 15 minut każdy z was biegnie swoim indywidualnym tempem. Grupa co prawda się rozdziela, ale każdy biegacz zawraca po kwadransie. Szybsze osoby odbiegły dużo dalej niż wolniejsze.

I teraz dopiero zaczyna się cała zabawa: każdy uczestnik ma za zadanie dogonić osobą biegnącą przed nim. A to wymaga naprawdę dużego przyspieszenia.

5. Rusz na trasę z kijkami

Kiedy pokrywa śnieżna ma więcej niż 10 cm grubości, a do tego jest ślisko, możesz biegać z kijkami. Na początek wystarczą zwykłe kije narciarskie, jeśli jednak posiadasz w domu kijki do nordic walkingu, weź raczej te. Uwaga: nie mówimy tu o nordic walkingu, tylko o biegu z kijkami, a to nie jest wcale takie łatwe.

Zwróć uwagę, żebyś nie poruszał się tzw. inochodem. Ręce i nogi muszą pracować naprzemiennie. Kije pomogą Ci utrzymać równowagę na śliskim podłożu i wzmocnią górną część ciała. A kiedy znudzi Ci się ta forma treningu, zawsze możesz je odłożyć i biec dalej normalnie.

1 2 3
STRONA 1 z 3

Komentarze

 (3)
ZOBACZ KOMENTARZE
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij