[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘOCEŃ
3.9

Trening siłowy: Nowa odsłona starych ćwiczeń

Wielu biegaczy wpada w końcu w rutynę i o ile w ogóle wykonują ćwiczenia siłowe, są to zwykle te same ruchy w setkach powtórzeń. W pewnym momencie przestaje to przynosić oczekiwany pożytek. Jeśli chcesz poprawiać wyniki, wprowadź małe zmiany w swoich ćwiczeniach.

Trening siłowy zmiana fot. Mitch Mandell

Deska

Nowa wersja: z nogą w bok

Utrzymując pozycję deski (opierając ciężar wyprostowanego ciała na palcach stóp i przedramionach, z wciągniętym brzuchem), oderwij prawą stopę od ziemi i odsuń nogę w bok. Wróć do pozycji wyjściowej i wykonaj ten sam ruch drugą nogą. W sumie zrób 2 serie po 15 powtórzeń na każdą stronę.

REKLAMA

Trening siłowy zmiana fot. Mitch Mandell 2014

Skip w miejscu

Nowa wersja: z wymachem ręką

Stojąc, opuść ręce wzdłuż tułowia. Unieś prawe kolano do wysokości talii, jednocześnie robiąc wymach w przód lewą ręką (nie wyżej niż bark). Powtórz lewym kolanem i prawą ręką. Szybko zmieniaj strony przez minutę. Odpocznij i powtórz 2 razy.

Trening siłowy zmiana fot. Mitch Mandell 2014

Wypady

Nowa wersja: z podskokiem

Zrób wykrok lewą nogą. Wyskocz, robiąc zamach rękami i w powietrzu zamieniając nogi – wyląduj prawą nogą z przodu. Znów podskocz i zamień strony. Powtórz 3 serie po 15 razy.

Trening siłowy zmiana fot. Mitch Mandell 2014

Przysiad

Nowa wersja: na jednej nodze

Stojąc, wyciągnij ręce na wysokości barków. Prawą nogę wyprostuj przed sobą i powoli schodź do przysiadu na lewej. Po chwili wyprostuj się. W lustrze kontroluj, czy kolano pozostaje nad stopą i nie przesuwa się do środka. Po 15 powtórzeniach zmień nogę. Zrób po 3 serie na każdą stronę.

Czy to już?

Okresowo rób przegląd swojej wydajności. Nie pozwól sobie stać w miejscu!

1. Niski puls. Rejestruj swoje tętno na każdym treningu. Jeżeli najwyższe osiągane wartości mają tendencję spadkową, pora na zmianę.

2. Świeże nogi. Kiedy ostatnio obudziłeś się z bolącymi po wysiłku nogami? Zakwasy i opóźniona bolesność mięśniowa to sygnał, że stawiasz mięśniom wyzwania.

3. Zero potu. Jego wydzielanie nie jest najbardziej obiektywnym wskaźnikiem efektywnego treningu, ale jeśli kończysz ćwiczenia bez kropelki potu, to znak, że pora na coś więcej.

RW 11/2013

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij