[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘOCEŃ
3.0

U biegacza najważniejsza jest… świadomość

Każdy z nas może wykorzystać potencjał, jaki drzemie w jego ciele i umyśle. Wystarczy przestawić się na nieco inny styl biegania i inny… sposób myślenia. To myśl przewodnia poradnika Erika Ortona - słynnego trenera z bestsellerowych „Urodzonych biegaczy”.

Eric Orton - Niewiarygodny cel: jak biegać świadomie

W sposób błyskotliwy i niezwykle przekonywujący Eric Orton, wybitny trener znany z bestsellera „Urodzeni biegacze” Christophera McDougalla, z którym wziął udział w jednym z najcięższych ultramaratonów na świecie, 80-kilometrowym wyścigu w sławnym meksykańskim Miedzianym Kanionie, dowodzi tego w swojej nowej książce "Niewiarygodny cel: jak biegać świadomie".

Metoda, jaką opracował, jest wynikiem jego wieloletnich doświadczeń, przemyśleń i poszukiwań optymalnej techniki biegania: najlepszej, najzdrowszej i najbardziej naturalnej. Częściowo wzorowana na stylu biegania legendarnego plemienia Indian Tarahumara, poparta została szczegółową naukową analizą, praktyką oraz sukcesami autora jako trenera i zawodnika (Eric Orton pracował jako dyrektor wydziału fitnessu w Ośrodku Nauk Medycznych przy Uniwersytecie Kolorado. Obecnie jest trenerem sportów wyczynowych, szkoli zarówno biegaczy amatorów, jak i światową czołówkę ultramaratończyków). Orton w przystępny i inspirujący sposób krok po kroku wyjaśnia i pokazuje, jak można osiągnąć to, co wcześniej wielu biegaczom wydawało się niemożliwe.

REKLAMA

Wydaje się jasne, że w bieganiu liczą się takie rzeczy jak kondycja fizyczna, regularne treningi, motywacja. Najważniejsza jest jednak świadomość. Właśnie ta zasada leży u podstaw metody Ortona. Biegacz musi być w pełni świadomy swojego biegania. Musi wyczuwać, jak porusza się jego ciało, jak pracują jego mięśnie, jaką przyjmuje postawę. Musi być świadomy każdego swojego ruchu.

U sportowca najważniejsza jest świadomość. Ta prosta fraza jest sednem mojego programu treningowego. Przez to stwierdzenie rozumiem to, że bycie sportowcem oznacza zdawanie sobie sprawy ze swojej formy i techniki, z tego, w jaki sposób porusza się nasze ciało, do jakiego wysiłku jesteśmy zdolni i w jaki sposób oddychamy, czy zwracamy uwagę, jak się odżywiamy (bądź nie zastanawiamy się nad tym), a także, co najważniejsze, zdanie sobie sprawy z tego, co myślimy (i co w tym myśleniu pomijamy). Niby proste, ale czy przez biegaczy praktykowane?

224-stronnicowy poradnik adresowany jest zarówno do początkujących, jak i wytrawnych biegaczy – na różnym poziomie zaawansowania. Dzięki jego lekturze czytelnik na nowo pozna i poczuje swoje ciało. Ce jest jeden – lepiej biegać. Twoje ciało podąża za umysłem, a umysł powinien podążać za marzeniem, twierdzi Eric Orton. W bieganiu właśnie to jest kluczem do sukcesu.

Patronem medialnym polskiego wydania książki "Niewiarygodny cel: jak biegać świadomie" jest magazyn Runner's World.

RW

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij