Volvo V40: auto dla biegacza

Wśród wszystkich biegaczy, którzy ukończą w tym roku Poznań Maraton i odpowiedzą na pytanie konkursowe, zostanie rozlosowany samochód osobowy Volvo V40. Uczestnicy Wyzwania RW będą mogli również wygrać weekend z Volvo V40.
Volvo
Nowe Volvo V40 to doskonałe połączenie bezpieczeństwa, komfortu, ekonomii i dbałości o środowisko. (fot. Volvo)

Co wyjątkowego jest w Volvo V40? Poza widocznym na pierwszy rzut oka nowoczesnym designem, najnowszy model Volvo przyciąga wszechstronnością i wysokim poziomem bezpieczeństwa. Zaskakuje długą listą funkcji wpierających kierowcę, które dbają o jego samopoczucie i bezpieczeństwo wszystkich użytkowników drogi.

Bezpieczeństwo

V40 to pierwsze na świecie auto, które zostało wyposażone w poduszkę powietrzną chroniącą pieszego. W przypadku zderzenia poduszka wysunie się spod maski i okryje nie tylko obszar pod uniesioną maską ale również jedną trzecią powierzchni szyby. Dodatkowo zmodernizowany system City Safety, czyli układ automatycznego hamowania, zareaguje gdy przed autem pojawi się przeszkoda nawet przy prędkościach do 50 km/h.

Komfort

Nowe Volvo V40 zapewnia kierowcy wyjątkowy komfort - w trakcie jazdy aktywny tempomat utrzymuje bezpieczną odległość za poprzedzającym autem, a asystent parkowania pomaga w szybkim i precyzyjnym ustawieniu auta w wybranym uprzednio miejscu. System przejmuje sterowanie kierownicą, podczas gdy kierowca obsługuje jedynie skrzynię biegów i kontroluje prędkość pojazdu.

Ekonomia i ekologia

Każde Volvo V40 niezależnie od wersji silnikowej i rodzaju skrzyni biegów jest wyposażone w system start/stop i układ odzyskiwania energii podczas hamowania. To przekłada się na oszczędności w zużyciu paliwa - nawet najmocniejszej wersji Diesla - D4, z silnikiem o mocy 177 KM - wystarczy w cyklu mieszanym niewielka ilość paliwa - 4,3 litra na 100 km. Najoszczędniejsza odmiana - D2, z jednostką wysokoprężną - potrzebuje średnio tylko 3,6 litra oleju napędowego i emituje zaledwie 94 gramy CO2 na kilometr. 1 50 biegaczy w akcji

Wyzwanie Runner's World powered by Volvo

W ramach akcji Wyzwanie Runners' World powered by Volvo w ciągu 16 tygodni pod okiem doświadczonych trenerów 50 Czytelników magazynu Runner's World będzie przygotowywać się do październikowego startu w maratonie. Dla każdego opracowano indywidualny program treningowy, który pomoże w osiągnięciu mety tegorocznej edycji Poznań Maraton w określonym czasie. Kibicuj im na trasie - poznasz ich po charakterystycznych koszulkach z logo akcji.

RW

Zobacz również:
REKLAMA
}