[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘOCEŃ
4.0

Wyprzedź nudę: zmiana treningu w połowie sezonu

Minuty na treningu wloką się jak godziny? Czas odkryć ciekawszą stronę biegania – oto kilka prostych zmian, które możesz wprowadzić do swojego treningu. Zastosuj je w połowie sezonu, a motywacji wystarczy Ci przynajmniej do listopada.

Wyprzedź nudę: zmiana treningu w połowie sezonu fot. Johnny Ryan

Jeżeli zmuszasz się do wyjścia na każdy trening i czekasz jego końca jak dzwonka w szkole podczas lekcji, do której zapomniałeś się przygotować, trzeba działać. Stąd tylko krok do tego, by namnożyły się nieusprawiedliwione nieobecności. Musisz wprowadzić do treningu elementy, które spowodują, że będziesz czekać na niego jak na piątkowe popołudnie po tygodniu ciężkiej pracy. To możliwe.

Stare: Biegasz po tej samej trasie

REKLAMA

Nowe: Biegaj bez trasy Dobrze mieć swoją ulubioną ścieżkę: często to załatwia sprawę i biegasz na autopilocie. Jeżeli Twoja Cię nudzi, trenuj bez trasy. Biegaj na czas, za każdym razem ruszając ze swojego domu w inną stronę świata. Ustaw sobie tylko przypomnienie na telefonie lub zegarku, żeby w połowie zawrócić. Zdziwisz się, ile ciekawych zakamarków w swojej okolicy odkryjesz.

Stare: Trzymasz stałe tempo

Nowe: Zrób ćwiczenia na szybkość Nie ma nic złego w wolnym bieganiu, jeżeli robisz to regularnie i masz z tego satysfakcję. Dodanie treningu szybkościowego spowoduje jednak, że wskoczysz na wyższy poziom i zyskasz poczucie wykonania dobrej roboty. Spróbuj na początek takiej sesji: zacznij od 10 kroków marszu, potem 10 kroków truchtu, następne 10 kroków to Twoje standardowe tempo, na końcu około 30 kroków w tempie, które będzie szybsze niż to, w którym zazwyczaj biegasz. Zwolnij do marszu. Powtórz 2 razy po jednym ze swoich zwykłych treningów. Dodawaj po jednym powtórzeniu, aż będziesz robić 4-8 serii.

Stare: Trenujesz tyle samo

Nowe: Tu dodaj, tam odejmij Jeden ze swoich treningów zwiększ o 500-1000 m i zrób go wolniej niż zwykle. Ewentualnie skróć jakiś trening o 1,5 km, ale wpleć do niego po kilka 20-60 sekundowych przyspieszeń. Taka zmiana sprawi, że szybciej zauważysz poprawę swojej kondycji.

Stare: Brakuje Ci zabawy

Nowe: Zapisz się na zawody Spróbuj sił w zawodach. Jeżeli masz już takie na swoim koncie, pobiegnij w kolejnych, ale w przebraniu. Zapisz się na bieg z przeszkodami. To jak wizyta na wielkim placu zabaw dla dorosłych. Przeszkody wcale nie są takie straszne, a jeśli jakaś Cię przeraża, można ją ominąć.

RW 08/2015  

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij