Wyzwanie RW: Mocny brzuch w 30 dni - trening 4

Trening 4 wyzwania RW "Mocny brzuch w 30 dni", dzięki któremu wzmocnisz mięśnie głębokie korpusu, zyskując większą moc, lepszą stabilność ciała i szybkość na trasie. Zobacz, jakie ćwiczenia czekają na Ciebie tym razem i jak je poprawnie technicznie wykonać.

Wyzwanie RW: Mocny brzuch w 30 dni
fot. Hearst

Zasady treningu

Każdy z sześciu treningów, które składają się na wyzwanie RW "Mocny brzuch w 30 dni", wykonuj jako trening obwodowy, czyli rób ćwiczenia składające się na konkretny zestaw jedno po drugim, z minimalną przerwą na zmianę pozycji pomiędzy nimi. Wykonaj Trening 1 pierwszego dnia, Trening 2 drugiego dnia i tak dalej, aż do Treningu 6, a potem powróć do Treningu 1 i tak przez całe 30 dni wyzwania. W sumie całą serię treningów należy zaliczyć 5 razy.

Technika ćwiczenia

Nie musisz każdego ćwiczenia wykonywać tak szybko, jak tylko się da. Wręcz przeciwnie – rób je dokładnie, przez cały czas kontrolując ruch i oddychając przy tym głęboko przy każdym powtórzeniu. Takie wykonywanie ćwiczeń na mięśnie korpusu przynosi najwięcej korzyści.

Każde ćwiczenie wykonuj przez 50 sekund, a po ostatnim odpoczywaj przez 10 sekund przed następną rundą. Przez pierwsze 15 dni wyzwania spróbuj robić po 2-3 obwody każdego treningu dziennie, a w kolejnych 15 dniach zwiększaj ilość obwodów, tak by w ostatnich 5-7 dniach robić już 4 rundy.

Marsz na przedramionach

 

 

Zacznij od pozycji deski: oprzyj się na wyprostowanych ramionach i stopach, trzymając całe ciało, od głowy do stóp, w linii prostej. Napnij pośladki i mięśnie brzucha. Zegnij prawy łokieć i połóż przedramię na podłodze. Zrób to samo z lewą ręką. Nie zginając się w biodrach, wyprostuj prawe, a potem lewe ramię do pozycji startowej. Powtarzaj tę sekwencję przez 50 sekund.

Unoszenie wyprostowanych nóg

 

 

Połóż się na plecach z wyprostowanymi nogami, dłonie podłóż pod pośladki. Unieś wyprostowane nogi do góry, dociskając plecy do podłoża. Powoli opuść nogi, aż stopy będą tuż nad ziemią i unieś je ponownie do góry. Powtarzaj ćwiczenie przez 50 sekund.

Scyzoryk z ugięciem kolan

 

 

Usiądź z wyprostowanymi nogami. Unieś je do góry, tak by tułów i nogi utworzyły literę V, ramiona wyprostuj po bokach, równolegle do podłoża. Zbliż do siebie tułów i nogi, zginając je jednocześnie w kolanach, tak by udami prawie dotknąć klatki piersiowej. Powoli wróć do pozycji w kształcie litery V. Powtarzaj ćwiczenie przez 50 sekund.

Rowerek z wyprostem nogi

 

 

Połóż się na plecach z dłońmi pod głową, łokcie szeroko rozłożone na boki. Zgięte w kolanach nogi unieś do góry. Zbliż prawy łokieć do lewego kolana i wykonaj kopnięcie lewą nogą w górę. Wróć do pozycji startowej i powtórz całość drugą stroną, zbliżając lewy łokieć do prawego kolana. Wykonuj to ćwiczenie przez 50 sekund.

Unoszenie nóg i ramion w leżeniu na brzuchu

 

 

Połóż się na brzuchu, kładąc dłonie po bokach głowy. Unieś nogi i klatkę piersiową do góry, prostując jednocześnie przed sobą ramiona. Napnij pośladki i uda, ale rozluźnij barki i szyję. Powtarzaj całość przez 50 sekund.

 

« Zobacz poprzedni trening | Wróć do strony głównej wyzwania | Zobacz kolejny trening »

RW

REKLAMA
}