[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘOCEŃ
3.5

Zabawy w terenie: trail dla początkujących

Nigdy jeszcze nie próbowałeś na własnej skórze dreszczyku bezdroży? Wzór na udany trail jest niesłychanie prosty: bieganie + przyroda = przygoda. Korzystaj do woli, zwłaszcza jesienną porą i odkryj nową, nieznaną dotychczas twarz biegania. Baw się dobrze!

Zabawy terenowe: trail dla początkujących fot. shutterstock.com

Uciekaj! Jak najszybciej wyrwij się z betonowej miejskiej dżungli. Odetchnij świeżym powietrzem i daj nogom poczuć zew natury. Trail odświeży Twój biegowy zapał, pobudzi ciało i umysł. Poznaj kilka podstawowych zasad zachowania w terenie i dowiedz się, jak planować biegowe wycieczki, żeby każda była niezwykła i wiodła bezpiecznym szlakiem z powrotem do domu

Trasa

REKLAMA

Termin „trail” nie dość, ze brzmi obco, to jeszcze jego definicja nie jest do końca sprecyzowana. Bieganie w terenie to po prostu korzystanie bardziej z dobrodziejstw natury niż ludzkiego postępu. Schodząc z asfaltu, wkraczasz na trailowa ścieżkę. Może to być parkowa alejka, ale równie dobrze wysokogórski szlak. Płaska szosa lub pionowa ściana. Kamienisty podbieg lub błotnisty zbieg. Do tego strumienie, korzenie i przepiękne widoki. Trudności terenu i zachwycające krajobrazy sprawiają, że przyjemnie biegnie się przed siebie. Dlatego lepiej zawczasu zaplanuj trasę lub naładuj GPS.

Bieg

Lepiej nie wbiegaj z płaskiego asfaltu prosto na trudny, górski szlak. Zaczynaj stopniowo od szutrowych, leśnych duktów. Zanim zejdziesz z udeptanej ścieżki, musisz nauczyć się patrzeć nie tylko pod nogi, ale i zauważać otoczenie wokół. Trochę czasu zajmuje tez opanowanie drobnego kroku na zbiegach i bezpiecznego poruszania się po niestabilnym podłożu.

Odczucia

Twój aparat ruchu musi się przyzwyczaić do ruchomego podłoża, wyboistych niespodzianek i ostrych krawędzi skał. Na początku na pewno odczujesz, ze na treningu w terenie popracowały inne mięśnie niż zazwyczaj. Nic dziwnego: trailowe trasy wymagają wyższego unoszenia nóg (korzenie), podskoków (kłody) i przeskoków (kałuże).

Bezpieczeństwo

Mijając turystów, trzymaj się prawej strony szlaku. Jeśli chcesz wyprzedzić biegacza lub spacerowicza wędrującego środkiem drogi, możesz zawołać: „Lewa wolna!”. Warto tez zabrać ze sobą komórkę. Strzeżonego...

RW 09/2013 

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij