Starter

10

Może to nieco dziwić, ale najlepsze ćwiczenie na pośladki, które są siłą napędową w czasie biegania, jest takie, w którym leżysz... bokiem. Sprawdź.

12

Bakterie w jogurcie mogą ocalić Twój dobry start w maratonie, pod warunkiem że są to dobre bakterie. Jeśli wolisz probiotyki, to też zadziała.

14

Walczysz o lżejszą wagę? Nie odpuszczaj treningów. Okazuje się, że są ważniejsze od diety.

16

W upale biega się trudniej niż wiosną czy jesienią. Dlatego warto zainwestować w sprzęt, który pozwoli Ci zachować zimną krew.

18

Nasza skrzynka kontaktowa, czyli tradycyjnie sprawdzamy, co u Was słychać i o czym marzycie w nowym sezonie.

22

Adrian Przybyła wie, że kiedy życie rzuca kłody pod nogi, to bieganie pomaga tymi nogami nad przeszkodami przeskoczyć i ciągnąć to dalej.

Tematy numeru

26

Nie musisz wstawać o 4 rano, by pobiegać w komfortowej temperaturze, chociaż to też jest sposób. Zobacz, jak radzić sobie z treningiem w lecie.

32

Są na świecie miejsca, gdzie biegacze są ważniejsi od kierowców – i nie są to lekkoatletyczne stadiony. Sprawdź, jakie korzyści może przynieść Ci bieganie do pracy i jak przetransportować laptopa.

38

Sofia Ennaoui szykuje olimpijską formę w Barlinku. Ty też możesz przygotować się do bicia nowych rekordów na własnym terenie.

46

Okazuje się, że intensywne bieganie nie obniża Twojej odporności na wirusy, a wręcz może ją zwiększać. Sprawdź, ile i jak trenować, by nie łapać wirusów.

50

To, że coś jest rozmiarów mikro, nie oznacza, że nie powoduje efektów makro. Sprawdź, czy zmiatasz wystarczające ilości mikroelementów ze swojego talerza.

54

Pakuj plecak i ruszaj w nieznane. Biegiem! To naprawdę nie jest tak ekstremalne, jak Ci się może wydawać. Wystarczy tylko dobre planowanie. No i umiejętność czytania mapy.

60

Znasz kogoś, kto nie miał pęcherzy na stopach? Cóż, jak przeczytasz ten artykuł, to może od teraz Ty będziesz taką osobą.

67

Oto sprzęt, który pozwoli Ci na zawodach osiągać lepsze czasy i przyciągać wzrok kibiców i biegaczy.

Trener RW

76

Oto nasz 3-etapowy plan, dzięki któremu będziesz w stanie startować jesienią nawet co tydzień i na każdym dystansie.

82

Sprawdź, jak się ma Twój nerw kulszowy. I w razie czego zrób te ćwiczenia, które uwolnią Cię od bólu.

88

Zarządzaj swoimi emocjami, a będziesz biegać lepiej i szybciej.

85

Produkty, które działają jak filtr UV. Od wewnątrz.

86

Miseczka na bazie owocowo-warzywnego smoothie, czyli zdrowy sposób na płynne bieganie.