Tematy z okładki

28 POWER OD RANA

Dobre śniadanie biegacza może być jeszcze lepsze. To brzmi jak reklama proszku, ale nasze przepisy naprawdę dają moc do treningu.

42 SYLWETKA LAST MINUTE

Sylwetkę możesz poprawić jeszcze przed wakacjami, formę zbuduj już na urlopie.

45 LEKKI ODDECH, DŁUŻSZY BIEG

Jeśli brakuje Ci oddechu na trasie, potrenuj swoje płuca jeszcze w domu. Potem będziesz pędzić jak wiatr.

54 BIEGANIE PLUS

Nie tylko bieganiem żyje biegacz – triathlon, duathlon, aquathlon czy biegi przygodowe to dobry sposób na wakacyjną przygodę i poprawę życiówki na tradycyjnych dystansach.

68 42 PROSTE PATENTY NA TWÓJ REKORD W MARATONIE

Twój sukces na królewskim dystansie zależy od tego, czy w przygotowaniach nie stosowałeś fałszywych skrótów. Zobacz, jak zrobić 42 pewne kroki do Twojego najlepszego maratonu.

72 SPA DLA STÓP

Niosą Cię przez wiele kilometrów, ale przypominasz sobie o nich dopiero, kiedy trochę szwankują. Zadbaj o stopy i zapomnij o pęcherzach, czarnych paznokciach czy odciskach.

W numerze

12 POGON ZA SZCZĘŚCIEM

Tomek Pogon biega dla siebie, ale więcej korzyści z każdego pokonanego przez niego kilometra mają Ci, których imiona i nazwiska ma na koszulce.

20 PROSTO DO CELU

Każdy bieg ma sens, ale jeśli zaczynasz trenować, to musisz znać cel swojego wysiłku, zanim go rozpoczniesz. Obywatelu, nie trenuj bez sensu.

22 PRZETRWAJ URLOP

Czasami trudniej budować formę na wakacjach niż w warunkach domowego reżimu. Sprawdź, jak nie wpaść w pułapkę wszechogarniającego chilloutu.

24 SEKRETY MEBA

Meb Keflezighi wygrał maraton w Bostonie mimo prawie 40-ki na karku. Sprawdź, jaki trening sprawił, że stary mistrz utarł nosa młodym wilczkom.

27 NERKOWCE

Niestety, wspólnych przodków mamy z małpami, a nie z wielbłądami, i potrzebujemy bidonów. Ale ten model zachowuje się w biegu prawie jak naturalny organ biegacza.

32 KILL GRILL

Narodowe piknikowanie Polaków wcale nie musi oznaczać, że będziesz wykluczony z imprezy. Oto grillowe przekąski dla biegaczy.

34 SIŁA UMYSŁU

Kiedy mięśnie nóg i płuca mają już wszystkiego dość, musisz sięgnąć po najsilniejszą broń – umysł.

52 WODA NA MŁYN

Wszystko, co musisz wiedzieć o wodzie.

62

Owocowy raj, czyli wyciśnij z owoców to, co w nich najlepsze dla biegacza.

77 50 LEKKICH KROKÓW

Jacek Fedorowicz pisze dla RW od 50 numerów. Sprawdź, czy naprawdę jest takim biegaczem, jakiego znasz z jego felietonów.

98 JESTEM BIEGACZEM

Adam Kornacki, dziennikarz TVN Turbo, często zamienia 4 kółka na 2 biegowe buty.

Stałe rubryki

6 STOPKA REDAKCYJNA

8 NAJPIĘKNIEJSZE ŚCIEŻKI

16 SKRZYNKA KONTAKTOWA

38 PIERWSZE OKRĄŻENIE

39 KOBIECYM OKIEM

40 LEKKIM KROKIEM

91 RELACJE Z TRAS

96 KALENDARZ IMPREZ