Starter

10

Płuca, jak prawie wszystko w swoim organizmie, też możesz wytrenować. Potem nie będziesz ich wypluwać na ostatnich metrach.

12

Oliwa z oliwek to punkt obowiązkowy w kuchni – nie tylko biegacza. Ale, podobnie jak ze wszystkim, możesz naciąć się na słabe podróbki. Nie daj się wrobić w takie śliskie sprawy.

14

Powrót do biegania po ciąży wymaga przygotowania bez biegania. Oto ćwiczenia tylko z obciążeniem własnego ciała.

16

3 rzeczy na 3 rodzaje szybkiego biegania: z dzieckiem – lekki wózek, po górach – superlekka kurtka, i na asfalcie – lekkie buty z karbonem.

18

Nasza skrzynka kontaktowa, czyli sprawdzamy, co u Was słychać i jak wytrzymujecie społeczną izolację.

22

Kuba Rosiński jest pierwszym człowiekiem na świecie, który zrobił podwójnego Ironmana stacjonarnie. A przy okazji pomógł innym.

Tematy numeru

26

Bieganie wydaje się być najbardziej przyjaznym sportem dla środowiska. Wydaje się – to dobre określenie. Sprawdź, dlaczego, a potem postaraj się to zmienić.

34

Większość amatorów biega za dużo i za szybko. A wystarczy poświęcić na mocne treningi jedynie jedną piątą całego planu, by forma poszła w górę.

40

Odnowa: prawdy i mity, czyli które sposoby na regenerację naprawdę działają. Numer jeden na tej liście nic nie kosztuje.

46

Wszyscy tęsknimy za normalnością i odwołaniem zasad społecznej izolacji. Ale jesień może nie być łatwiejsza niż wiosna. Dlatego zobacz, jak biegać, by wirus nie wygrał z Twoim ciałem i psychiką.

54

W biegach górskich łatwiej o bezpieczne zawody niż w maratonach miejskich. W Dolnośląskim Festiwalu Biegów Górskich wystartowało 2783 zawodników i było bardzo bezpiecznie. To możliwe.

60

By dobrze przebiec maraton, nie możesz marnować energii. By dobrze przeżyć życie, nie możesz marnować jedzenia. Zobacz, jak etycznie robić zakupy.

67

Najszybszy sprzęt startowy. Mamy nadzieję, że wkrótce się przyda.

70

Test butów RW: 12 szybkich modeli na każdy teren.

Trener RW

78

Pokochaj podbiegi. Odwzajemnią Ci się nowymi życiówkami.

80

Plan treningowy na 5 km, który gwarantuje Ci najlepszy bieg w karierze. Ale potrzebujesz na to 10 tygodni.

83

Zmień nawierzchnię – może zmienisz swoje ulubione dystanse.

85

Przepis na idealny koktajl dla biegacza.

86

Owsianka inaczej niż zwykle.

88

Stacja rotacja, czyli sprawniejsze biodra i lepszy krok w 5 ruchach.