Spotykają się razem, żeby na chwilę się zapomnieć. Ubrani w kuse i obcisłe stroje patrzą sobie prosto w oczy i wiedzą już, co mają robić. Zaczynają się naturalnie poruszać, równo, jakby w rytm tych samym niewidzialnych tam-tamów. Serca biją coraz szybciej, oddech przyspiesza. Pragnienie sprawia, że ciało, choć zmęczone, nie przestaje aż do końca. Wreszcie na ostatniej prostej intensywność wzrasta: nogi poruszają się coraz szybciej, goniąc zasłużoną nagrodę. W końcu następuje eksplozja: mieszanka szczęścia, przyjemności i zmęczenia. Finiszują.
Koniec biegu. Przekraczają linię mety, a poczucie spełnienia i satysfakcja wypełniają całe ich ciała. Bieganie (zwłaszcza z partnerem) sprawia, że ogromny wysiłek daje Ci przyjemność, a w Twoim mózgu zachodzą reakcje podobne do tych, które pojawiają się podczas orgazmu. Dowiedz się, dlaczego bieganie może poprawić Twoje wyniki w sypialni i odkryj, w jaki sposób seks pomoże Ci podkręcić tempo na treningach.
Biegacz rekordzista w łóżku
Zarówno bieganie, jak i seks są źródłem przyjemności i poprawy samopoczucia. Jednocześnie obie aktywności mogą pozytywnie na siebie wpływać. Badania dowodzą, że bieganie wnosi wiele dobrego do życia seksualnego.
Regularna aktywność fizyczna powoduje w Twoim ciele i umyśle pozytywne zmiany, które mogą okazać się nieocenione w sypialni. Bieganie sprawia, że mimochodem zaczynasz interesować się zdrowym odżywianiem, chudniesz, jesteś w lepszej formie i Twoja kondycja rośnie. Skóra staje się jędrna, zyskujesz większą świadomość własnego ciała.
To wszystko pozytywnie wpływa na samoocenę, a w konsekwencji na życie seksualne. Badanie przeprowadzone na Uniwersytecie Harvarda udowodniły, że sportowcy w wieku od 40 do 60 lat uprawiają seks tak samo często, jak 20-latkowie prowadzący siedzący tryb życia.
Osoby będące w stałych związkach czują się jeszcze pewniej i częściej pozwalają sobie na chwile szaleństwa (nawet jeśli „chwila szaleństwa” oznacza zostawienie zapalonego światła czy wyjście poza standardowe łóżko).
Co nas kręci?
Większy apetyt na pieszczoty nie jest jednak spowodowany tylko czynnikami psychologicznymi. Bieganie wywołuje także zmiany hormonalne, które bardzo korzystnie wpływają na Twoje libido. Po pierwsze, uwalniają się substancje związane z przyjemnością i dobrym samopoczuciem, takie jak serotonina, endorfiny i dopamina (o tym dalej).
Komentarze
~Bleble, 2020-05-17 08:35:26
Potwierdzenie zgłoszenia naruszenia regulaminu
Czy zgłoszony wpis zawiera treści niezgodne z regulaminem?