[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘOCEŃ
4.9

Bieganie jest sexy - zobacz jaki ma wpływ na atrakcyjność

Bieganie sprawia, że czujemy się bardziej atrakcyjni fizycznie, a seks przed zawodami wcale nie musi oznaczać gorszych wyników. Przedstawiamy wyniki najnowszych badań, które przekonają Cię, że seks i bieganie świetnie do siebie pasują.

fot. Stephen Lee

Według badań przeprowadzonych w czerwcu 2010 roku przez Pentagon Research, kobiety, które amatorsko uprawiają sport, są bardziej atrakcyjne dla 78,5% facetów. Jeszcze lepiej oceniają wysportowanych facetów kobiety, ponieważ aż 86,2% z nich przyznało, że bardziej pociągają ich mężczyźni uprawiający jakąkolwiek dyscyplinę.

Badanie przeprowadzono na prawie wzrasta poziom dopaminy, zwanej hormonem przyjemności, a dzięki dopaminie podnosi się poziom testosteronu - hormonu pożądania. Okazuje się, że kiedy biegasz z nowymi osobami przeciwnej płci, poziom hormonu przyjemności i pożądania wzrasta jeszcze bardziej. 

REKLAMA

Oczywiście przy bieganiu łatwiej nam ocenić wzrokowo 300 Polakach, którzy uważali się za aktywnych sportowo (76%), a także wśród ludzi mało aktywnych (24%). 

68,3% - tyle kobiet i mężczyzn czuje się bardziej atrakcyjnymi dla płci przeciwnej dzięki uprawianiu sportu

„Dobre samopoczucie i energia fizyczna, które promieniują od osób uprawiających bieganie, powoduje zwykle, że czują się one bardziej atrakcyjne seksualnie" - mówi dr Hellen Fisher, antropolog z Rutgers University, która specjalizuje się w badaniu ludzkiej seksualności. Ale zadowolenie z siebie nie jest jedynym powodem, dla którego warto biegać.

Po biegu atrakcyjność fizyczną poprzez stroje zakrywające tylko część ciała lub koszulki i spodenki opinające ciasno torsy, piersi czy pośladki. „Na treningu czy też na zawodach pracuje nasz wzrok, uszy, czujemy zapach i unoszące się w powietrzu feromony innych osób. Podświadomie i świadomie oceniamy cechy fizyczne innych biegaczy, a także ich wytrzymałość, upór, sposób poruszania się. W świecie zalotów biegacze są jak pawie demonstrujące swoje najlepsze cechy" - mówi dr Fisher.

Bardzo ciekawie prezentuje się również sprawa samooceny atrakcyjności seksualnej aktywnych ruchowo Polaków. Czy czują się oni bardziej seksowni dla płci przeciwnej? Okazuje się, że aż 68,3% wszystkich wysportowanych respondentów (zarówno kobiet, jak i mężczyzn) postrzega siebie jako atrakcyjnego partnera - czytamy w badaniu Pentagon Research.

Najseksowniejsze sporty

78,5% - tylu facetów uważa, że wsyportowane kobiety są bardziej seksowne

Dla facetów najseksowniejszym sportem do oglądania na żywo lub w telewizji okazuje się siatkówka plażowa kobiet. Aż 65,1% mężczyzn przyznało, że lubi oglądać tę dyscyplinę, ponieważ może podziwiać piękne ciała. Bieganie w damskim wykonaniu znalazło się na 7. miejscu z wynikiem 23,3%, ale pokonało np. pływanie synchroniczne - rzadką, acz seksowną dyscyplinę.

Kobiety podnieca oglądanie w akcji pływaków. 51% stwierdziło, że pływanie to najbardziej zmysłowa dyscyplina. Biegacze znaleźli się na dobrym, 8. miejscu w rankingu seksownych dyscyplin typowanych przez kobiety (21,9%). I tu uwaga - pokonali piłkarzy! Mogli oni co prawda liczyć na atencję 21,2% pań, przegrywają więc nieznacznie, raptem o długość stopy, ale pokonać Cristiano Ronaldo czy Davida Beckhama to nie byle co.

Celibat przed startem?

W sportach walki, np. w boksie, zawodnicy kumulują energię, która musi eksplodować w ciągu kilkunastu minut. W czasie poprzedzającym walkę rośnie napięcie, poziom agresji, boksera rozsadza testosteron. Bardzo wielu pięściarzy powstrzymuje się w tym czasie od seksu, żeby nie uronić ani kropli ze swojej mocy.

Krzysztof „Diablo" Włodarczyk, były mistrz świata wagi junior ciężkiej federacji WBC, przyznał w jednym z wywiadów, że w trakcie dwumiesięcznych przygotowań morderczo trenował i żył w celibacie. Ta strategia przyniosła mu sukces.

21,9% - tyle kobiet chętnie ogląda biegaczy na żywo lub w telewizji ze względu na ich piękne ciała. Uwaga! Bieganie pokonało piłkę nożną (21,2%)!

Czy biegacze powinni ją stosować? Każdy musi przetestować na własnej skórze, czy seks przed startem dodaje mu energii, czy ją odbiera. Na pewno taktykę wstrzemięźliwości powinni rozważyć sprinterzy, ale czy długodystansowcy także mogą utracić wolę walki i energię przez seks? „Kochanie, nie dzisiaj... Jutro biegnę"- tę wymówkę stosowali już sportowcy w okresie przygotowań do antycznych olimpiad w 44 roku przed naszą erą.

Podobno najlepsi zawodnicy powstrzymywali się od seksu przez cztery miesiące poprzedzające igrzyska. Dziś żaden z naukowców i ekspertów od fizjologii nie podpisze się pod zaaplikowaniem tak drastycznej abstynencji dla jakiegokolwiek sportowca. „Podczas zaledwie dziesięciu minut seksu spalamy średnio 50-60 kalorii, czyli tyle samo co podczas spaceru o długości pół kilometra" - mówi doktor Tommy Bonne, autor książki „Seks przed zawodami sportowymi".

Stara się on odmitologizować wpływ braku seksu na poprawę wyników sportowych, a w przypadku biegaczy długodystansowych pisze nawet o dobroczynnym wpływie seksu przed zawodami. „Jeśli seks pomaga Ci się zrelaksować, likwiduje napięcie, a potem pozwala lepiej spać, to dlaczego się przed nim bronić? I proszę nie traktować tego stwierdzenia jako anegdoty" - pisze.

25% - tyle kobiet doznaje podniecenia seksualnego podczas ćwiczeń

Mamy więc nowy element taktyki przygotowań do zawodów, pod warunkiem jednak, że faktycznie zajmie nam to kilka chwil, bo jeśli na uprawianiu seksu spędzisz kilka godzin, podczas których będziesz testować 69 pozycji Kamasutry, to być może wspomnienia będą rozkoszne, ale na zawodach „dasz ciała".

Więcej seksu

Bieganie prowadzi do znakomitej formy, a ta z kolei skutkuje większą aktywnością seksualną. Udowodnił to James White, profesor z Uniwersytetu Kalifornijskiego, który badał związki między seksem a fitnessem. Grupa badanych mężczyzn uprawiała ćwiczenia aerobowe cztery razy w tygodniu przez dziewięć miesięcy. Po tym czasie ich częstotliwość stosunków seksualnych wzrosła o ponad 30%, a liczba orgazmów o 26%.  

Lek na młodość

Okazuje się, że bieganie działa jak naturalna viagra. Z raportu opublikowanego w periodyku „Annals of Internal Medicine" dowiadujemy się, że mężczyźni w średnim wieku, którzy intensywnie ćwiczą kilka razy w tygodniu, mają o 30% mniej problemów z erekcją w porównaniu ze swoimi leniwymi kolegami.

Intensywne ćwiczenia pobudzają krążenie, co z kolei pobudza wydzielanie się w naczyniach krwionośnych tlenku azotu - kluczowego czynnika w procesie erekcji. Badania na uniwersytecie w Newcastle wykazały, że faceci w wieku 55-65 lat, którzy przebiegali ponad 60 km tygodniowo, mieli wyższy poziom męskich hormonów niż młodsi, ale niećwiczący mężczyźni.  

Seks daje kopa

Zapomnij o przesądzie, że seksu nie można uprawiać przed zawodami, bo Cię osłabi. Spokojny seks nie jest bardzo wyczerpujący - powoduje spalenie zaledwie 25-50 kcal (tyle, ile tracisz, wchodząc na drugie piętro). Natomiast pojawia się coraz więcej dowodów na pozytywny wpływ seksu. Przepytano 2000 uczestników Flora London Marathon i okazało się, że w grupie tych, którzy najszybciej ukończyli bieg, było znacznie więcej takich, którzy poprzedniego wieczoru uprawiali seks.

86,2% - dla tylu procent kobiet mężczyźni są bardziej atrakcyjni, jeśli amatorsko uprawiają jakikolwiek sport

Atrakcyjność

Bieganie sprawia, że czujemy się bardziej seksowni. Na Uniwersytecie Arkansas na początku tego roku przeprowadzono badania na grupie studentów regularnie ćwiczących. Okazało się, że 80% mężczyzn ćwiczących 2-3 razy tygodniowo oceniało swoją atrakcyjność seksualną jako znacznie wyższą niż przeciętna. W grupie tych, którzy ćwiczyli 7 razy tygodniowo, takich zadowolonych z siebie facetów było już 100%. Warto dodać, że swoją atrakcyjność oceniali na podstawie zainteresowania, jakie wzbudzali u kobiet (a nie tylko subiektywnej oceny własnego odbicia w lustrze).  

Bieganie kręci

Nasze ciało reaguje podobnie w trakcie biegu i podczas uprawiania seksu. Naukowcy z Uniwersytetu Północnej Karoliny odkryli, że u ćwiczących sportowców o ok. 40% podnosi się poziom wolnego testosteronu, kortyzolu i epinefryny. Te same hormony są odpowiedzialne za podniecenie seksualne. U kobiet ćwiczenia też wpływają na libido.

Okazało się, że jedna czwarta pań chociaż raz doświadczyła seksualnego podniecenia podczas ćwiczeń. Co więcej - i to kolejny argument za tym, aby ćwiczyć z partnerką - ćwiczenia sprawiają, że kobiety podniecają się szybciej, co ma związek z lepszym ukrwieniem tkanek.

RW 04/2010

Komentarze

 (4)
ZOBACZ KOMENTARZE
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij