Bieganie zwalcza skutki stresu
Naukowcy ze Szwecji ustalili, że dobrze wytrenowane mięśnie skuteczniej pozbywają się produkowanych pod wpływem stresu toksycznych dla organizmu substancji. Chroni Twoje kolana Bieganie wzmacnia ścięgna i zmniejsza ich degenerację związaną z nieuchronnym starzeniem się – wynika z badań opisanych w magazynie „Age”.
Bieganie wzmacnia serce
Uczeni z USA policzyli, że jeśli biegasz choć 5-10 minut dziennie, ryzyko Twojej śmierci z powodu chorób krążenia jest o 45% mniejsze niż wtedy, gdybyś w ogóle nie biegał. Podkręca odporność Ponad 60% biegaczy twierdzi, że rzadziej łapią przeziębienia, od kiedy uprawiają sport – informuje American College of Sports Medicine.
Czytaj też: Jakie efekty daje bieganie? Wpływ treningu na organizm
Regularny trening oszukuje śmierć
Badania przeprowadzone w Danii dowodzą, że dzięki bieganiu oczekiwana dalsza długość życia mężczyzn wzrasta o 6,2 roku, a kobiet o 5,6 roku.
Sport daje kopa mózgowi
Już cztery tygodnie ćwiczeń wyraźnie usprawniają pracę szarych komórek – ustalili badacze z Dartmouth Medical School w USA. Łagodzi zapalenia stawów Z badań przeprowadzonych na American College of Rheumatology wynika, że ćwiczenia zmniejszają liczbę stanów zapalnych bioder i kolan.
Bieganie stopuje Alzheimera
Brak aktywności uważa się za najważniejszy czynnik ryzyka rozwoju choroby Alzheimera u mieszkańców Wielkiej Brytanii – ogłosili naukowcy na łamach pisma „The Lancet”.
Więcej motywatorów znajdziesz tu: Dlaczego warto biegać? 35 powodów, by trenować