[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘOCEŃ
3.4

Czy można biegać z przeziębieniem?

Każdego roku tysiące biegaczy staje przed klasycznym dylematem: biegać ze złapaną chorobą, czy lepiej zostać w domu? W wielkim skrócie: z przeziębieniem możesz walczyć w biegu, gorączki jednak nie wyprzedzisz. Poniżej przeczytasz dlaczego.

Bieganie z chorobą rys. Dongyun Lee 2015

Nie ma żadnych przeciwwskazań, żeby biegać z przeziębieniem. Sprawdź jednak, czy aby na pewno nie masz gorączki – wówczas wysiłek na zewnątrz jest wykluczony, a Ty musisz zostać w domu (pisaliśmy też o tym tutaj: Gorączka i katar: kiedy odpuścić?). Co prawda niektórzy uważają, że mogą wypocić chorobę i gorączkę, ale należy traktować te rewelacje z dużym dystansem - żadne znane nam badania tego nie potwierdzają. Co więcej, bieganie w takim stanie zwiększy temperaturę ciała i symptomy choroby.

W czasie wysiłku Twoje serce pompuje większą ilość krwi i rozprowadza ciepło po całym organizmie. W niektórych przypadkach może się to skończyć nawet zaburzeniami rytmu serca. Wirus dodatkowo może powodować bolesność mięśni, a trenowanie na osłabionych nogach grozi kontuzją.

REKLAMA

Jeżeli jednak nie masz gorączki, bieganie poprawi Twoje krążenie i zmniejszy stres, co w efekcie wzmocni Twój system odpornościowy. Dlatego ruch może osłabić przeziębienie. Wychodząc na trening w takim stanie, zachowaj szczególną ostrożność. Zadbaj o nawodnienie i ubierz się na cebulkę w oddychające warstwy.

Obserwuj, jak choroba reaguje na Twoje bieganie. Jeżeli symptomy się nasilą, zrób sobie kilka dni wolnego. W przypadku innych objawów choroby zastosuj "zasadę szyi". Objawy: ból w klatce piersiowej, infekcja oskrzeli, bóle ciała – wymagają przerwy. Natomiast katar czy kichanie nie stanowią dla Ciebie zagrożenia.

RW 01-02/2014

Komentarze

 (1)
ZOBACZ KOMENTARZE
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij